×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ضرورت اموزش حكمت هنر اسلام
پدیدآورندگان : فريبا يزدچي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي انديشه ها و فناوريهاي نو در معماري
خلاصه : تلاش هايي كه در دهه هاي اخير براي بهبود كيفيت برنامه هاي درسي صورت گرفته است بر آموزش هنر هم تاثيرگذار بوده است. هنر بسياري از جنبه هاي هوش را درگير مي كند زيرا پديده اي پيچيده و چند وجهي و منبعي از انواع گوناگون تجربه در محيط خانه، اجتماع است، به اين ترتيب، آموزش هنرهاي زيبا در كنار خواندن، نوشتن و حساب كردن به عنوان پايه و يكي از اشكال سواد اطلاعاتي و بصري محسوب مي شود.نويسنده دراين پژوهش سعي مي كند يك عنوان درسي به نگريسته است حكمت هنر ديگر مضنوني گنگ نيست،بلكه مقوله » حكمت « را از پرده ابهام خارج نمايد.بر اساس ره يافتي كه نويسنده به » حكمت هنراسلام « عنوان ايست عقلي عرفاني و فوق حس و متعلق به افق والا كه سابقه ي تاريخي ان باز مي گرددبه حوزه هاي تمدني و انديشه هاي يونان باستان از سقراط و افلاطون و ارسطو تا متفكران جهان اسلام چون بوعلي سينا و سهروردي
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NTA01-NTA01_455.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/24
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.