×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نيروگاههاي حرارتي (جلد اول)
پدیدآورندگان : محمد محمدالوكيل (پديدآور)
كاظم سرابچي (مترجم)
محمدابراهيم ابوكاظمي (ویراستار)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ نهم -1393
مشخصات فیزیکی : وزیری
فهرست مطالب : بازنگرشی به ترمودینامیك, ,چرخه رانكین, ,مولدهای بخار با سوختهای فسیلی, ,سوختها و احتراق, ,توربینها, ,سیستم چگالشآب تغذیه, ,سیستم آب گردشی, ,چرخه های توربین گازی و تركیبی
یادداشت :
با مطرح شدن بحران انرژی از دهه 1970 به بعد، تجدیدنظر در وضعیت نیروگاههایی كه عمدتاٌ با سوختهای فسیلی كار می‌كردند و بالابردن بازده آنها ضروری شد. به این ترتیب جنبه تحلیلی درس نیروگاه كه از درسهای اصلی رشته مكانیك است در كنار تكنولوژی طراحی نیروگاه اهمیت یافت.كتاب الوكیل (چاپ 1985 انتشارات مك‌گرو-هیل) عمدتاٌ به این مسائل در طراحی نیروگاه نظر دارد. دانشجویان مكانیك و برق از مخاطبان اصلی آن هستند، به علاوه مهندسان دست‌اندركار صنعت نیز می‌توانند به خوبی از آن استفاده كنند.فصلهای مختلف جلد اول این كتاب كه ترجمه هشت فصل اولیه كتاب الوكیل است عبارت‌اند از مرور بر مطالب ترمودینامیك، چرخه رانكین، مولدهای بخار با سوختهای فسیلی، سوختها و احتراق، توربینها، سیستم چگالش-آب تغذیه، سیستم آب گردشی و چرخه‌های توربین گازی و تركیبی.
شناسه : oai:iup.ir/545
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/5/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.