×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اكتشاف آب زيرزميني به كمك تلفيق داده هاي دورسنجي و ژئوالكتريك در محيط GIS در جنوب غرب شاهرود
پدیدآورندگان : ميثم داود آبادي فراهاني (پديدآور)
حميد آقاجاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي علوم مهندسي آب و فاضلاب
خلاصه : بدليل اهميت بالاي مناطق كارستي و نقش قابل توجه آنها در تامين آب مورد نياز كشور، بويژه در شهرشاهرود، تلاش براي اكتشاف منابع جديد كارستي، امري اجتنابناپذير است. روش مرسوم براي تعيين موقعيتآبهاي كارستي استفاده از شواهد سطحي و هيدروژئولوژيكي است. در اين تحقيق سعي شده است با استفادهاز تلفيق داده هاي دورسنجي و ژئوالكتريك، محل دسترسي به آب هاي كارستي در منطقه جنوب غربي تپالشاهرود تعيين شود. براي اين منظور هر يك ازداده هاي ژئوالكتريكي، زمين شناسي، دورسنجي و هيدروژئولوژي بعنوان لايه ايي اطلاعاتي در محيط GIS وارد شده و با منطق فازي تلفيق شده است. داده هاي ماهواره ايي ETM با استفاده از نرم افزار Envi جهت تحليل هاي دورسنجي استفاده شده است. نتايج حاصله، بدليل اعمال داده هاي بيشتر اكتشافي، دقت اكتشافات در اين ناحيه را افزايش داده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCWWE01-NCWWE01_118.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/6/6
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/24
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.