×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تبديلهاي هندسي (جلد دوم) (رياضيات پيش دانشگاهي-21)
پدیدآورندگان : محمدهادي شفيعيها (ویراستار)
اي. ام. ياگلم (پديدآور)
محمد باقري (مترجم)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ دوم-1383
مشخصات فیزیکی : رقعی
فهرست مطالب : فصل اول: رده بندی تبدیلهای تشابهیlt;brgt;تجانس( تشابه مركز دار)lt;brgt;تجانس مارپیچی و قرینه یابی تجانسی، شكلهای مشابه مستقیم و مشابه معكوسlt;brgt;lt;brgt;فصل دوم: كاربردهای دیگر طولپایی ها و تشابه هاlt;brgt;دستگاههای اشكال دو به دو متشابهlt;brgt;كاربردهای طولپایی ها و تبدیلهای تشابهی د رحل مسائل ماكزیمم و مینیممlt;brgt;lt;brgt;راه حلهای مسائلlt;brgt;فصل اول: رده بندی تبدیلهای تشابهیlt;brgt;فصل دوم: كاربردهای دیگر طولپایی ها و تجانسها
یادداشت :
این كتاب در سه جلد تهیه شده است و هدف، عرضه قضیه‌هایی از هندسه اقلیدسی كه خواننده آنها را در مدرسه ندیده باشد نیست، بلكه آشنا كردن خواننده با نوعی نگرش سودمند به موضوعات هندسه است. می‌توان گفت دو اندیشه كلی و مهم در هندسه وجود دارد كه همه گسترشها و پیشرفتهای بعدی هندسه مبتنی بر آن است. یكی روش قیاسی و پی‌ریزی اصل موضوعی هندسه و دیگر، تبدیلهای هندسی و نگرش به هندسه بر اساس نظریه گروهها. هدف كتاب حاضر تشریح ایده دوم است. در این جلد تبدیلهای حافظ شكل(موسوم به تشابه) مورد بحث قرار می‌گیرد. شیوه عرضه مطالب مستقیم و ساده است. در بخش آخر هر جلد حل مسأله‌های آن جلد به تفصیل آمده است.
شناسه : oai:iup.ir/1249
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/24
تاریخ تغییر رکورد : 1391/11/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.