×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقد اجتماعي در مجموعه آثار فروغ فرخزاد و اخوان ثالث
پدیدآورندگان : گروه زبان وادبيات فارسي-دانشكده ادبيات و علوم انساني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : پايان نامه
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه تهران

وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : جلدnull - ص 331
خلاصه : در اين رساله با عنوانquot; نقد اجتماعي درمجموعه آثار فروغ فرخزاد و اخوان ثالث quot; به بررسي بازتاب مسائل اجتماعي در اشعار مهدي اخوان ثالث و فروغ فرخزاد پرداخته شده است. اين رساله از هشت فصل تشكيل شده است. فصل اول ابتدا به ارائه چكيده اي واضح وجامع از جامعه شناسي ادبيات و اثبات تاثير پذيري آثار ادبي ازجامعه پرداخته است. فصل دوم به تعريف و طرح مساله وبيان نكات اصلي تحقيق پرداخته شده. فصل سوم شرايط اجتماعي دوره دو شاعر با نگاهي بر سير تحولات سياسي و ادبي دوره دو شاعر بيان شده است. در فصل هاي چهارم و پنجم رابطه انديشه هاي شاعران و شرايط اجتماعي زمانه بر آثار فروغ فرخزاد و مهدي اخوان ثالث مورد بررسي قرار گرفته است. فصل ششم به بيان توصيفي آراها و ديدگاه هاي اجتماعي دو شاعر با توجه به اشتراكات ادبي و شعري دو شاعر و موضوعات و مسائل مورد تامل پرداخته شده. فصل هفتم به مقايسه ديدگاههاي دو شاعر از منظر نقد اجتماعي پرداخته است. در فصل هشتم نتيجه مباحث مطرح شده پيرامون اين دو شاعر بيان گرديده وبه طور كلي آنچه از انديشه ها و اشعار فروغ فرخزاد و مهدي اخوان ثالث مي توان دريافت به شكل مختصر و كلي آمده است.
یادداشت :
كتابنامه: به فارسي
چكيده: به فارسي
به همراه cd
رشته زبان وادبيات فارسي
دكتري تخصصي
شناسه : oai:ut.ac.ir:thesis/1-168277
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/8/19
تاریخ تغییر رکورد : 1388/10/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.