×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه ي آزمايشگاهي ومدل سازي رياضي فرآيند جذب متيلن بلو بااستفاده از نانو ذرات روي هيدروكسيد تثبيت شده برروي كربن فعال
پدیدآورندگان : پيمان شيرواني اردكاني (پديدآور)
هجير كريمي (پديدآور)
حميد اخلاق خوب (پديدآور)
علي هرمزي فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي فناوري هاي نوين در مهندسي شيمي
خلاصه : براي حذف رنگ متيلن بلو با استفاده از نانوذرات روي هيدروكسيد به روش غير پيوسته با بررسي چهار پارامتر pH ،غلظت رنگ، مقدار جاذب و زمان فراصوت با استفاده از طرح مركب مركزي عوامل موثر مشخص و نقاط بهينه براي دستيابي به حداكثر حذف انجام شد.فرآيند جذب از مدل ايزوترمي لانگموير و سنتيك درجه دوم طبعيت مي كند. مدل سازي فرآيند غير پيوسته با استفاده از يك شبكه عصبيمصنوعي 3 لايه در تعداد نرون بهينه 11 و با خطاي مطلق1894/0 و ميانگين مربعات خطا 03978/0بدست آمد. براي حذف رنگ متيلن بلو به روش پيوسته تاثير دو عامل دبي ورودي محلول رنگي و مقدار وزني جاذب بررسي شد. با افزايش دبي جريان ورودي به ستون و با توجه به منحني شكست، زمان شكست كاهش مي يابد، به عبارت ديگر جاذب زودتر اشباع مي شود و توانايي جذب توسط جاذب زودتر به پايان مي رسد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NTICE01-NTICE01_031.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.