×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و تبيين عوامل موثر بر فرسودگي شغلي كاركنان ادارات اموزش و پرورش شهر خرم آباد
پدیدآورندگان : مهري دارايي (پديدآور)
غلام دارايي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي پژوهش هاي كاربردي در علوم مديريت و حسابداري
خلاصه : هدف اين پژوهش بررسي و تببيين عوامل موثر برفرسودگي شغلي كاركنان ادارات اموزش پرورش شهر خرم اباد بود. نمونه مورد بررسي تعداد 222 نفر از 550 نفر كل جامعه اماري بودند كه بر اساس جدول كرجسي-مورگان براورد گرديد. پژوهش حاضر به روش پيمايشي انجام شد.ابزار پژوهش شامل دو پرسشنامه استاندارد فرسودگي شغلي ماسلاچ و جكسون و عوامل موثر بر فرسودگي شغلي ساعتچي و هومن بود. براي تجزيه و تحليل داده ها از ميانگين،فراواني و درصد فراواني و ازمونهاي اماري كلموگروف- اسميرنف، خي دو ،ضريب همبستگي پيرسون و فريدمن استفاده شد.يافته ها نشان داد كه بين متغيرهاي جمعيت شناختي و فرسودگي شغلي رابطه معنادار وجود ندارد.هم چنين بين عوامل هفت گانه مفروض(نا كفايتي در سرپرستي واحد، اجبار براي كار با همكاران نامناسب يا مشكل دار، نارضايتي از شغل و محل كار، نارضايتي از نظام حقوق ودستمزد و فرصتهايي براي رشد و ارتقاء، مديريت سنتي، غير خلاق و كم توجه نسبت به كاركنان، نارضايتي نسبت به آموزش كاركنان و نارضايتي از محيط كار و آسيب زا بودن ان )و فرسودگي شغلي رابطه معنادار وجود دارد.نتايج ازمون رتبه اي فريدمن نيز نشان داد كه عامل مديريت سنتي بالاترين رتبه و عامل نارضايتي دز نظام حقوق ودستمزد كمترين رتبه را از نظر تاثير بر فرسودگي شغلي به خود اختصاص داد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AMSCONF02-AMSCONF02_067.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/1
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/3
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.