×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي و شبيه سازي عملكرد يك موتور سنكرون آهنرباي دائم خط راه انداز (LSPMSM) تكفاز، بررسي راه اندازي موتور و مقايسه با موتور القايي تكفاز
پدیدآورندگان : سيدمجيد نامي عنا (پديدآور)
عليرضا صدوقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : قدرت
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس مهندسي برق و الكترونيك ايران
خلاصه : موتورهاي القايي موجود در صنعت، بازده كم و ضريب توان پاييني دارند. با پيشرفت صنايع مختلف و محدوديت هاي تأمين انرژي، نياز است كه راندمان موتورهاي القايي به عنوان يكي از مصرف كنندگان انرژي در صنعت، افزايش يابد. يك جايگزين مناسب، موتورهاي سنكرون آهنرباي دائم خط راه انداز هستند. بازده بالاتر، ضريب توان نزديك واحد، عدم نياز به سيستم تحريك و درايو و گشتاور نرم تر اين موتورها نسبت به موتور القايي، سبب توسعه اين موتورها شده است. در اين مقاله يك موتور سنكرون آهنرباي دائم خط راه انداز تكفاز فرورفته رتور با آهنرباهاي خاك كمياب، طراحي شده و با استفاده از روش اجزاء محدود، بررسي و تحليل مي شود. سپس تغييرات برخي پارامترها از جمله گشتاور بار بر راه اندازي موتور مورد بحث قرار مي گيرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEEE06-ICEEE06_398.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/1
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.