×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اهميت خواب و رويا در متون منشور تصوف و عرفان
پدیدآورندگان : محمد چهارمحالي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنگره بين المللي فرهنگ و انديشه ديني
خلاصه : نزد صوفيان واصل و عارفان كامل اعتبار فراوان دارد و اين اعتبار ريشه در كتاب خدا وسنت « رويا » و « خواب »نبوي و شيوه ي صحابه و بزرگان تصوف و عرفان دارد. در متون نظم و نثر تصوف و عرفان ايراني-اسلامي ازديرباز به خواب و رؤيا و انواع آن توجه خاص شده است.اين مقاله در پي واكاوي اين موضوع در متون منثورتصوف و عرفان است و به پيشينه و تعاريف و انواع خواب و رؤيا و نيز ديدگاه هاي مختلف بزرگان از پيامبر تاصوفيان و عارفان نامدار درباره ي اين موضوع مي پردازد.معروفترين كتب عرفاني به اين موضوع پرداخته اند كهعزيز الدين نسفي به بررسي اهميت آن « الانسان الكامل » ابونصر سراج تا « اللمع في التصوف » در اين مقاله ازپرداخته شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICCRT01-ICCRT01_0421.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/7/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.