×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رابطه هوش هيجاني و بهره وري نيروي انساني در مديريت پروژه
پدیدآورندگان : اميرحسين همتلوييان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : يازدهمين كنفرانس بين المللي مديريت پروژه
خلاصه : كليديترين منبع پروژهها منابع انساني است. افراد با ويژگيهاي شخصيتي خاص خود در برخورد با هيجانات، رفتارهاي متفاوتي از خود بروز ميدهند. منابع انساني بيشترين تاثير را در بر بهرهوري پروژهها دارند؛ چراكه ظرفيتهاي ديگر منابع محدود است و تنها نيروي انساني است كه در صورت تحريك شدن ميتواند با ظرفيتهاي گوناگوني به كار گرفته ميشود. مدير پروژه به عنوان فرد مسيول جهت پاسخگويي به ذينفعان ميبايست درك درستي از هوش هيجاني و مسايل مرتبط با روانشناسي نيروي كار داشته باشد؛ زيرا پروژه،سازماني موقتي است و زمان چنداني براي ايجاد ارتباط طولانيمدت براي افراد به وجود نميآورد. از اوايل دهه 90 ميلادي اصطلاح 1 هوش هيجاني به دنياي تجارت راه پيداكرده است و رفتهرفته درميان مديران پروژه از جايگاه مناسبي برخوردار شده است. مقاله پيش رو سعي در ايجاد ارتباطي گويا و منطقي ميان هوش هيجاني و بهرهوري افراد درگير در پروژهها را دارد. اميد است با شناسايي نقاط مشترك بين حوزههاي موردمطالعه، گامي كوچك در جهت بهبود بهرهوري نيروي انساني در پروژههاي كشور برداشته شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IPMC11-IPMC11_046.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/5/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/5/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.