×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش آموزش هاي علمي كاربردي در توانمندسازي فارغ التحصيلان كارآفرين (مطالعه موردي مركز آموزش عالي علمي كاربردي علوم و صنايع شيلاتي خليج فارس بوشهر)
پدیدآورندگان : نوذر منفرد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي توسعه كارآفريني در آموزش هاي علمي كاربردي كشاورزي
خلاصه : با بررسي روند رشد اقتصادي كشورهاي توسعه يافته مشخص مي شود كه كارآفرينان در رشد اقتصادي و اشتغال زايي نقش زيادي داشته اند. آموزشهاي كارآفريني و ارائه آموزشها با در نظر گرفتن كارآفريني يكي از ابزارهاي مهم در توانمندسازي فارغ التحصيلان مي باشد. آموزشهاي علمي- كاربردي با داشتن دو شاخص دانش نظري، و دانش عملي و عمليات ميداني قرابت نزديكي با اين حوزه دارد. اين پژوهش با هدف سنجش تأثير آموزشهاي علمي-كاربردي بر توانمندسازي دانشجويان براي اشتغال از طريق كارآفريني انجام شد. روش تحقيق مورد استفاده در اين پژوهش، تحقيق پيمايشي بود كه از تكنيك هاي مصاحبه متمركز بر گروه، تحليل محتوا و پرسشنامه استفاده شد. جامعه آماري پژوهش شامل فارغ التحصيلان مركز آموزش عالي علمي- كاربردي خليج فارس بوشهر از ابتدا تا بهمن 1368 (863نفر) بود كه با استفاده از فرمول تعيين حجم نمونه كوكران 120 نفر بعنوان نمونه تحقيق انتخاب شدند. روايي پرسشنامه از طريق نظرخواهي از متخصصين و پايايي نيز با استفاده از ضريب آلفا كرونباخ تعيين گرديد. يافته هاي پژوهش نشان داد كه آموزشهاي علمي-كاربردي مي تواند در گسترش كارآفريني مورد استفاده قرار گيرد. يافته ها بيانگر اين است كه آموزشهاي علمي كاربردي با تأثير بر 33 مورد از ويژگي هاي شخصي و فردي، و شغلي دانشجويان آنها را براي كارآفريني آماده مي كند. در پايان پيشنهاداتي جهت توانمندسازي فارغ التحصيلان علمي كاربردي در راستاي كارآفريني ارائه شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ITVHE01-ITVHE01_030.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/9/20
تاریخ تغییر رکورد : 1387/9/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.