×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي عملكرد برنج بر اقتصاد نواحي روستايي نمونه مورد مطالعه : دهستان قره طغان شهرستان نكا
پدیدآورندگان : الهه انزايي (پديدآور)
ليلا مهدي پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي توسعه روستايي
خلاصه : دردهه هاي اخير مهاجرت روستاييان به شهرها افزايش يافته است، يكي از عوامل اصلي آن افزايش ميزان بيكاري در نواحي روستايي مي باشد. بنابراين يكي از مهمترين راهكارهاي پايداري جمعيت روستايي ايجاد اشتغال در نواحي روستايي مي باشد. بخش كشاوري خاصه برنج به عنوان مهم ترين فعاليت نواحي روستايي شمال كشورتاثير زيادي بر اقتصاد نواحي روستايي دارد. نگرشي در كاركرد بخشهاي اقتصادي كشور، حاكي از موقعيت مناسب بخش كشاورزي در اقتصاد ايران است. ازآنجايي كه اكثريت ساكنين روستاها كشاورز مي باشند، و اكثريت كشاورزان نواحي شمال كشور برنج كارمي باشند، لذا توجه بيشتر به بخش كشاورزي، مدرن كردن آن و جلب جوانان به اين بخش مهم اقتصادي، زمينه ماندگاري جمعيت روستاو در نهايت توسعه پايدار روستايي را منجر مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCRURALDEV01-NCRURALDEV01_045.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/29
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/2
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.