×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فلسفه حجاب
پدیدآورندگان : مصطفي باقري (پديدآور)
زهرا بهزاديان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي فرهنگ عفاف و حجاب
خلاصه : از آنجا كه زن جلوه اي از جمال و محبت و خلاقيت است و حجاب پوششي است كه وقار و عفت يك زن را حفظ مي كند، لزوم پوشيدگي زن در برابر مرد بيگانه نه تنها يكي از موضوعاتي است كه مورد توجه اسلام بوده بلكه از ديدگاه روان شناسي و جامعه شناسي نيز حائز اهميت است. هدف دين مبين اسلام از پوشش بانوان در واقع حفاظت آنها از نگاه هاي شهوت زايي مردان و بسياري مسائل ديگر رواني و اخلاقي است. در اين مقاله سعي شده است كه چوشش و حجاب را از همان ابتداي پيدايش نخستين مخلوقات به عنوان نياز فطري و ذاتي بشر به حجاب و عفاف مورد مطالعه قرار داده و همچنين نگاهي گذرا به پوشش و حجاب از ديدگاه اسلام، علل پيدايش حجاب، پيامدهاي رعايت حجاب و آثار سوء بي حجابي داشته و در آخر راه كارهايي در جهت ارتقاي فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ارائه دهيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-HIJABC01-HIJABC01_084.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/19
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/16
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.