×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تفسير روايي سوره عنكبوت (آيات 1 تا 35)
پدیدآورندگان : زينب اصغري (پديدآور)
زينب ‏ اصغري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

وضعیت نشر : قم : : مركز اطلاعات و مدارك اسلامي، دانشكده علوم حديث قم ، ، 1392
خلاصه : سوره مبارکه عنکبوت بیست و نهمین سوره از سوره های قرآن است که و نام این سوره ، از چهل و یکمین آیه گرفته شده است و از مجموع قراین و سیاق آیات ، مکی بودن سوره بیشتر مورد تأیید است. محتوای این سوره بحث از آزمایش و امتحان انسانهاست و اینکه تفاوت ادعا و ایمان واقعی بوسيله آزمایش افراد مشخص می گردد . و هیچ انسانی از این اصل مستثنی نیست . مهم ترین روش های تربیتی این سوره به ترتیب، روش ابتلا و آزمایش ، روش قصه و داستان ، روش عبرت آموزی استفاده از تمثیل و روش جدل است. مهم ترین نکات مطرح شده در این سوره آموزش اصول عقاید اسلامی خصوصاً توحید ، معاد و همچنین تاکید بر اطاعت از پدر و مادر ، نماز ، هجرت و جهاد است. مجموعه روایات تفسیری این سوره در حدود 60 روايت بود ولي رواياتي كه بطور موثر از آنها استفاده شد در حدود 35 روابت بود و در گونه شناسی روایات این نتیجه به دست آمد که بیشتر این روایات تفسیری می باشند و سپس شناخت سوره و بعد از آن جری و تطبیق و همینطور در ارزیابی سندی چنین بدست می آید که اکثر روایات این سوره مسند می باشند. واژگان کلیدی: سوره عنکبوت، تفسیر روایی،تفسیر البرهان ، تفسیر قمی ،تفسیر الدر المنثور، آسيب شناسي، گونه 1. علوم حديث ، شماره 47، 1387 ش. 2. مهریزی ، مهدی ، «روایات تفسیری شیعه ، گونه شناسی و حجیت » مجله علوم حدیث ، شماره 55 . قم ، دارالحدیث ، 1389ش
یادداشت :
/ زینب اصغری
؛ استاد راهنما: کاظم قاضی زاده
؛ استاد مشاور: علی راد
ملزومات سیستم: ویندوز 7+؛ با پشتیبانی متون عربی؛ + IE9
کتابنامه
پایان نامه
شناسه : 540738
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/3/27
قیمت شيء دیجیتال : رایگان


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.