×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مديريت و استانداردها در 2020
پدیدآورندگان : اسلامي , فرداد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هفتمين همايش كيفيت و بهره وري در صنعت برق
خلاصه : مجموعه اي از رابطه علت و معلولي و قراردادها و قانون هايي است كه در طول ساليان دراز بر اثر محرك هاي دريافتي به وجود آمده اند و در ذهن ما(حافظه بلند مدت)نگه داري مي شوند. اين الگوها به مانند فرمانده انسان عمل مي كنند هر محركي كه دريافت مي شود به الگوي ذهني سپرد مي شود تا درباره آن و رفتار و اعمال متناسب با آن تصميم گيري شود. وابستگي و دلبستگي انسان ها به الگو هاي ذهني به قدري زياد است كه در صورت تهاجم به آن ها واكنش هاي عصبي و پر تنشي در انسان ايجاد مي شود. بشر هيچ علاقه اي براي تغيير الگوهاي ذهني ندارد. به گونه اي كه اغلب انسان ها در گذشته زندگي مي كنند و تجربه هاي گذشته به صورت مطلق در تصميم هاي آن ها و زندگي آن ها حكم راني مي كند. جهان امروز با شتاب و سرعتي كه دارد نياز به انسان هاي توسعه يافته دارد يعني انسان هايي كه شتاب را خلق كنند نه در گرداب آن نابود شوند اين انسانها يك ويژگي بارز در كنار ساير ويژگي ها دارند، آن ها به صورت مستمر الگوهاي ذهني خود را توسعه ميدهند، انسان هايي كه قادرند بر الگوهاي ذهني مديريت كنند و واگرايي و هم گرايي ذهني را تحت كنترل در آورند، انسان هايي كه دانايي توليد مي كنند و دنياي كهنه را دور انداخته اند، انسان هايي كه اعتقاد دارند در آينده تجارت دانايي معناي اصلي تجارت خواهد بود.به همين دليل مديريت و استانداردها در آينده بسيار بيشتر از امروز تاثير گذار خواهند بود. باور داريم در آينده استانداردها نقش هماهنگ كننده را در تجارت جهاني خواهند داشت و سرعت تدوين(توليد) و انتشار آنها سرسام آور خواهد بود. پيش بيني ها نشان ميدهد كه تا سال 2020 بيش از يك ميليون استاندارد بين المللي در جهان منتشر خواهد شد و تقريبا فعاليتي را نميتوان يافت كه داراي استاندارد نباشد . مرجع تمامي فعاليت ها و همچنين ارزيابي آنها استانداردها خواهد.در آينده نه چندان دور استانداردهايي در مورد الگوهاي ذهني و رفتاري انسانها تدوين و منتشر خواهد شد و همچنين استانداردهاي بسياري براي زندگي اجتماعي و اصول شهروندي و رفتار اجتماعي انتشار خواهد يافت.در همين ارتباط هر يك از افراد اجتماع بايد اثبات كنند كه با اين استانداردها منطبق هستند و گواهي نامه هاي (گواهي نامه فردي) لازم را دريافت كنند. باور داريم سازمانهاي فردا شرايط استخدام خود را بر اساس ارزيابي گواهينامه هاي فردي افراد پايه ريزي ميكنند. بسياري از متفكرين سال 1996 را سال تولد دنياي جديد مي دانند و بر اين عقيده هستند كه دنيا در سال 1996 مجدداً متولد شد. در اين سال اينترنت به جهانيان معرفي عمومي شد و به راستي دنياي جديدي گشوده شد. سرعت دنيا پس از تولد اين پديده چند صد برابر شد و در انتظار هستيم تا سرعت دنيا چند هزار برابر وضعيت كنوني شود. يكي از مواردي كه براي نقش استانداردها در آينده پيش بيني ميكنند همراهي براي افزايش سرعت تغييرات در جهان است.پيش بيني ها حاكي از آن است كه در سال 2020 سرعت دنيا تا چند هزار برابر وضعيت فعلي افزايش خواهد يافت. اين موضوع تعيين كننده وضعيت كليه كسب و كارها در جهان خواهد بود. محور اساسي در جهان توليد دانايي سرعت آن و ميزان آن خواهد بود. يكي از موضوعات محوري براي بقا كسب و كارها و حتي تعيين استراتژي ها موضوع Breakthrough مي باشد. در اين مقاله سعي شده است مباحثي مانند توليد و تجارت دانايي، علومIT و ICT ، تجارت نانو تكنولوژي و مالكيت معنوي در سال 2020 مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CQPEI07-CQPEI07_044.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/2/22
تاریخ تغییر رکورد : 1388/2/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.