×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آزادي قائنات [سال اول]
پدیدآورندگان : محمد سعيدي صاحب امتياز: محمدتقي صمدي؛ مدير مسوول: محمدتقي صمدي؛ سردبير: [مهدي سعيدي] (پديدآور)
محمدتقي صمدي (پديدآور)
مهدي سعيدي (پديدآور)
محمد سعيدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : روزنامه
الكترونيكي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : سياست‌
اقتصاد
علوم‌ اجتماعي‌
اخبار[1]
وضعیت نشر : بيرجند (خراسان جنوبي - ايران) : محمدتقي صمدي ، 1331
مخاطب : خاص
یادداشت :
اولين سال انتشار: ‎۱۳31 ترتيب انتشار: هفتگي دوره تاریخی: پهلوی دوم
شناسه : 3206084
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/12/5
تاریخ تغییر رکورد : 1399/4/29
ملحقات : ملزومات سيستم: ويندوز 98+ ؛ با پشتيباني متون عربي؛ IE6+شيوه دسترسي: شبکه جهاني وبداده هاي الکترونيکينشاني ناشر: بيرجند: سراي محسن زاده يادداشتها: - در فروردين ‎1331‎ به مديريت و صاحب امتيازي حاج محمد تقي صمدي نوشته مي شد و در مشهد چاپ مي گرديد. در اسفند ماه ‎1331‎ مرحوم حاج محمد مهدي صمدي (برادر حاج محمد تقي صمدي) که گرداننده اصلي روزنامه آزادي قاينات بود، چاپخانه کاوه را در تهران خريداري کرد و چاپخانه را با دو نفر از کارگران چاپچي و حروف چين به بيرجند،در محل سراي محسن زاده منتقل نمود. مطالب روزنامه آزادي قاينات بيشتر در جهت مسائل ملي و ميهني و در واقع ناشر افکار آزاديخواهان بيرجند و اعضاي حزب ايران و ضديت با خانواده علم بود.اين روزنامه تا تاريخ ‎28‎ مرداد ‎1332‎ منتشر گرديد تا اينکه در روز ‎29‎ مرداد همان سال با بازگشت شاه به ايران،محل روزنامه و چاپخانه به آتش کشيده شد و کليه سردبيران و ناشران آن بازداشت شدند. - از شماره ۱۹ (‎۶ شهريور‎۱۳۳۱ ) سردبير (سيد مهدي سعيدي ) بوده است. - به علت نبودن دستگاه چاپ، اين روزنامه در مشهد چاپ و به بيرجند ارسال مي گرديد و پس از خريد چاپخانه کاوه تهران و انتقال آن به بيرجند، در بيرجند منتشر ني شد.
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.