×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آينده پژوهي اسلامي
پدیدآورندگان : احمد محتشمي (پديدآور)
محمدهادي امين ناجي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي آينده پژوهي، علوم انساني و توسعه
خلاصه : اينده پژوهي اسلامي دانشي است كه چگونه انديشيدن به مطلوبترين اينده ممكن و برنامه ريزي براي تحقق واقع گرايانه ترين و عالمانه ترين احتمال در عرصه هاي مختلف براساس مباني اسلامي بررسي مي شود كه اين مباني و اصول را مي توان به چند بخش تقسيم نمود كه عبارتند از : هستي شناسي، غايت شناسي، انسان شناسي، جامعه شناسي و شناخت محدوديت ها و عدم قطعيت در آينده پژوهي . در اين مقاله هستي شناسي و چيستي و قوانين حاكم بر آن به عنوان يكي از مباني آينده پژوهي اسلامي با تكيه بر قران و نهج البلاغه بررسي مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCFHD01-NCFHD01_341.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/1/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/12
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.