×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي بهينه موتور سنكرون خطي آهنرباي دائم شياردار به منظور بهبودچگالي نيروي رانش و كاهش نيروي دندانهاي
پدیدآورندگان : نريمان روشن دل توانا (پديدآور)
عباس شولائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : بيست و سومين كنفرانس بين المللي برق
خلاصه : با توجه به اينكه يك موتور سنكرون خطي آهنرباي دائم شياردار با حجم بزرگ، نيروي ر انش كم و نوسانات نيروي زياد يك گزينه بسيار نامطلوب مي باشد . در اين مقاله يك روش بهينه سازي براي رسيدن به بهبود در چگالي نيروي رانش و كاهش نيروي دندانه اي در اين نوع موتور پيشنهاد شده است كه براي دستيابي به اين هدف ابتدا مدلسازي تحليلي موتور به كمك معادلات م اكسول صورت گرفته و سپس با استفاده از الگوريتم ژنتيك بهينه سازي آن انجام شده است. اما علاوه بر هارمونيك هاي چگالي شار آهنربا كه يكي از عوامل موثر بر نوسانات نيروي رانش مي باشد و كمينه نمودن آن در فرآيند بهينه سازي در نظر گرفته شده است . نيروي دندانه اي توليد شده در موتور سنكرون آهنرباي دائم شياردار كه قابل پيش بيني به وسيله مدلسازي تحليلي نمي باشد عامل ديگري است كه باعث لرزش، نويز و كاهش دقت بهره برداري در موتور مي شود. به همين دليل براي كاهش نيروي دندانه اي در مدل بهينه سازي شده از تكنيك جابه جايي قطبها اس تفاده شده است . در اين بررسي نشان داده مي شود كه مدل بهينه سازي شده پس از اعمال تكنيك جابه جايي قطبها، علاوه بر افزايش در چگالي نيروي رانش، داراينوسانات نيروي كمي مي باشد. نهايتاً از روش اجزاء محدود ديناميك براي ارزيابي كردن نتايج مدلسازي تحليلي، طراحي بهينه و كاهش نيروي دندانهاي استفاده شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSC23-PSC23_102.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/11/1
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.