×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بهبود پاسخ موتور سنكرون آهنرباي دائم درونيمبتني بر روشهاي كنترل براساس شار استاتور جهتيافته و كنترل مستقيم گشتاور بهينه شده
پدیدآورندگان : نويد ملكي (پديدآور)
محمدرضا عليزاده پهلواني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش منطقه اي بهينه سازي و روشهاي محاسبه نرم در مهندسي برق و كامپيوتر
خلاصه : در سالهاي اخير ، كاربرد موتورهاي سنكرون آهنرباي دائم دروني (IPMSM) در صنعت بطور قابل ملاحظهاي افزايش يافته است. لذا كنترل اين موتورها براساس نوع كاربرد آنها نيز بسيار حائز اهميت ميباشد. معمولاً كنترل موتورهاي الكتريكي مبتني بر دو روش اصلي اسكالر و برداري انجام ميگردد. شبيهسازي صورت گرفته كه در دو مرحله كلي مدلسازي دقيق ديناميكي IPMSM و اعمال روشهاي كنترل شار جهت يافته (FOC) و كنترل مستقيم گشتاور (DTC) انجام گرديده؛ ابعاد گستردهتري از محاسن و معايب اين دو روش را تبيين مينمايد. نتايج مطالعه نشان ميدهد، عليرغم اينكه اين دو روش كنترلي در گروه كنترل برداري قرار دارند اما داراي تفاوتهاي ظاهري بسياري با يكديگر بوده و پيادهسازي ساختار DTC در مقايسه با FOC بسيار سادهتر ميباشد. همچنين پس از بررسي جزئيتر مشخص ميگردد كه مزاياي اصلي DTC در مقايسه با FOC ديناميك سريع گشتاور ، شار و سادگي پيادهسازي آن ميباشد و ضعف DTC در سرعتهاي كم ، فركانس كليدزني متغير و ريپل زياد در شكل موجهاي گشتاور، شار و جريان ، از معايب عمده اين روش كنترلي است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ELECOM01-ELECOM01_002.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/9
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.