×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي و كنترل يك ژنراتور سنكرون آهنرباي دائم جهت شارژ باتري يك زيردريايي
پدیدآورندگان : علي شير زادي (پديدآور)
نصراله ميزاني (پديدآور)
حسن فرجي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي پژوهش هاي كاربردي در برق، مكانيك و مكاترونيك
خلاصه : در تجهيزات و مكانهايي كه دسترسي به شبكه قدرت امكانپذير نبوده و يا به صرفه نيست، عموماً ديزل ژنراتورها نقش منبع توليد توان را ايفا ميكنند. بهدليل برخي محدوديتها در استفادهي دائم از ديزل ژنراتور، مثلا در يك زيردريايي به دليل كمبود اكسيژن، مجبور به استفاده از باتري جهت تامين توان مي باشيم.محدوديت فضا يكي از پارامترهاي مهم در يك زيردريايي محسوب ميشود؛ از اينرو استفاده از ژنراتورسنكرون آهنرباي دائم بهجاي استفاده از ژنراتور سنكرون روتور سيمپيچي، داراي مزايايي چون فشردگي حجم و افزايش بازده است. در اين مقاله هدف طراحي يك ژنراتور سنكرون آهنرباي دائم بههمراه يكسوكننده ها به صورت مجتمع براي شارژ باتري يك زيردريايي ميباشد. يكي از معايب استفاده از ژنراتور سنكرون آهنربا دائم،عدم كنترل ولتاژ خروجي توسط AVR ميباشد كه در اين مقاله براي اين هدف از سيستم گاورنر مكانيكي براي كنترل سرعت ديزل الكتريك استفاده شده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ELEMECHCONF02-ELEMECHCONF02_076.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.