×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي بهينه ژنراتور سنكرون ورنير روتور دوبل آهنرباي دائم در نيروگاه بادي
پدیدآورندگان : حسين وفايي نژاد (پديدآور)
حميد يعقوبي (پديدآور)
محمدابراهيم طالبيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هشتمين كنفرانس بين المللي مهندسي برق با محوريت انرژي هاي نو
خلاصه : انرژي استحصالي از سوخت فسيلي بي نهايت نيست زيرا سوخت فسيلي پايان پذير است. همچنين آلودگي محيط زيست همانندگازهاي گلخانه اي حاصل از سوخت فسيلي ، بشر و بشريت را بر آن داشته كه سراغ انرژي هاي نو برود. گاها آلودگي ها منجر به تعطيليشهرها ، فعاليت هاي آموزشي و توليدي شده است. هدف از اين مقاله طراحي ژنراتور سنكرون ورنير روتور دوبل آهنرباي دائم جهتاستفاده در نيروگاه هاي بادي كوچك مي باشد. ماشين هاي سنكرون آهنرباي دائم به جهت استفاده از مغناطيس دائم به جاي سيم پيچتحريك در رتور داراي وزن كمتر ، بازدهي بالا و كارايي مناسب مي باشند. تنها ماشين منحصر به فرد توليد گشتاور بالا در سرعت پايينماشين ورنير آهنرباي دائم است . اين ماشين با ساختمانهاي متفاوت طراح شده كه توپولوژي روتور دوبل در آن موجب ارائه گشتاور بالاتر درسرعت كم شده است . از طرفي باد انرژي تجديد پذير ، رايگان و پاك مي باشد. بنابراين طراحي بهينه ژنراتور سنكرون ورنير روتور دوبلآهنرباي دائم جهت كاربرد در نيروگاه هاي بادي زمينه توليد انرژي با تلفات پايين را مهيا مي كند. طراحي ماشين توسط روش اجزايمحدود تحليل شده و صحت آن تاييد شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NEEREC08-NEEREC08_088.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/28
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.