×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توسعه پايدار گردشگري
پدیدآورندگان : هادي پورغلام (پديدآور)
تكتتم نعيمي ثاني ثابت (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي پژوهش هاي كاربردي در جغرافيا و گردشگري
خلاصه : امروزه صنعت گردشگري و جهانگردي در بسياري از كشورها به منزله ي نمادي از هويت فرهنگي و يكي منابع مهم كسب ارز است . صنعت جهانگردي به عنوان بزرگترين و متنوع ترين صنعت در دنيا به حساب مي آيد. بسياري از كشورها اين صنعت پويا را به عنوان منبع اصلي درآمد، اشتغال زايي، رشد بخش خصوصي و توسعه ي ساختار زيربنايي مي دانند. صنعت گردشگري امروزه به قدري در توسعه ي اقتصادي، اجتماعي كشورها اهميت دارد ك ه اقتصاددانان آنان را (( صادرات نامرئي )) نام نهادند.ايران به تصديق سازمان يونسكو، از نظر وجود آثار تاريخي و فرهنگي در ميان هشت كشور نخست جهان جاي دارد و از منظر جاذبه هاي اكوتوريسمي و تنوع اقليمي جزو پنج كشور برتر دنياست. طبيعت چهار فصل ايران، وجود دريا، كوير، چشمه هاي آب گرم، حيات وحش متنوع و انحصاري، جاذبه هاي گردشگري مذهبي و تمدن هفت هزار ساله اين قابليت را به ايران بخشيده است كه در رديف هاي نخست گردشگري جهان حرف نخست را بزند. اما متاسفانه با توجه به چنين ظرفيتهاي بالايي هنوز نتوانسته است از كمترين امكانات موجود هم بهره كافي را در جهت رشد اقتصادي و اجتماعي و توسعه پايدار كشور ببرد. امروزه پايداري به عنوان بخشي اساسي از نظم جديد جهاني شناخته مي شود . در سالهاي اخير مفهوم توسعه پايدار مورد تاكيد وتوجه صاحب نظران ومسئولين قرار گرفته است زيرا اين مفهوم مبتني بر حفظ استانداردهاي سطح زندگي آينده است نسبت به آنچه كه تا امروز از آن برخورداريم .اينك دريافتيم كه ديگر نمي توان از محيط همانند گذشته بهره برداري كرد.توسعه پايدار گردشگري نوعي از گردشگري است كه به مديريت تمامي منابع منجر گردد ونياز گردشگران فعلي وجامعه ميزبان را بدون به خطر انداختن نسل آينده تامين گرداند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-GEOGRAPHY02-GEOGRAPHY02_005.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/20
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/16
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.