×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مديريت دانش رويكردي نوين در ارتقاي توانمندي هاي نيروي انساني سازمان ها
پدیدآورندگان : فضايل شاهماري سوها (پديدآور)
حسين كريمي ارقيني (پديدآور)
علي پارساي ترزنق (پديدآور)
جعفر جواديان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي مديريت، كارآفريني و توسعه اقتصادي
خلاصه : امروزه اساسي ترين مشخصه سازمان هاي موفق، استفاده به جا و بهنگام از گنج هاي نهفته در اذهان كاركنان، يعني دانش و اطلاعات آنها مي باشد. زيرا دانش ابزار قدرتمندي براي تغيير و نوآوري هر سازمان به شمار مي رود كه مي تواند اهداف بلندمدت سازمان را از نظر اقتضائات محيطي ارتقا دهد. بنا به ضرورت، اين تحقيق به دنبال تبيين نقش و جايگاه مديريت دانش در سازمان ها مي باشد و از نوع پژوهش هاي كاربردي و توصيفي بوده و براي رسيدن به اهداف مورد نظر از روش تحليل محتوا استفاده شده است. بنابراين اطلاعات آن بصورت مطالعه كتابخانه اي با بررسي منابع و پژوهش هاي مرتبط گرد آوري شده است. نتايج حاصل از اين بررسي ها نشان ميدهند كه سازمان هايي كه از سرمايه هاي دانش بيشتر برخوردارند بهتر مي توانند با چالش هاي پيش رو برخورد كرده و در زمينه ي رقابت موفق تر عمل كنند. همچنين، مديريت دانش در دوام سازمان در دنياي متلاطم و متغير امروزي نقس اساسي بر عنهده دارد. علاوه بر اينها، آينده از آن سازمان هايي است كه توانايي ايجاد ظرفيت هاي بالاي دانش و مديريت دانش در خود و منابع انساني خود را داشته باشند. پس لازم و ضروري است سازمان ها در فراگيري مهارت هاي جديد، بهبود مهارت هاي موجود و ايجاد هماهنگي بين توسعه منابع انساني با توسعه سازمان را در نظر داشته باشند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EME02-EME02_360.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/24
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.