×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تأثير نيترات آمونيوم بر روي برخي ويژگي هاي رشدي و فيزيولوژيكي گياه شويد(Anethum graveolens L) تحت تنش شوري
پدیدآورندگان : حميد پاكروان (پديدآور)
حمزه اميري (پديدآور)
عبدالحسين رضايي نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش سراسري كشاورزي و منابع طبيعي پايدار
خلاصه : به منظور بررسي اثر شوري نيترروژن بر روي ويژگي هاي رشدي و فيزيولوژيكي گياه شويد، در سال 1391 آزمايشي به صورت فاكتوريل در قالب طرح كاملا تصادفي با شش تكرار در گلخانه دانشكده كشاورزي دانشگاه استان لرستان انجام شد. زمان كاشت، اوايل اسفند ماه و زمان برداشت اواسط فروردين ماه بود. بذرهاي گياه در گلدان هاي پنج كيلوگرمي حاوي سه كيلوگرم خاك، يك كيلوگرم شن و يك كيلوگرم كود حيواني كاشته شد. در مرحله هشت برگي، تيمار شوري ( سديم كلرايد) با غلظت هاي 0 ،30، 60، 90، 120 گرم نمك در 100 كيلوگرم خاك و تيمار نيترات آمونيوم با غلظت هاي 0، 10، 20 گرم در هر 1000 ميلي ليتر آب بر آن ها اعمال گرديد. در اين تحقيق، پارامترهايي از جمله كلروفيل b,a و كلروفيل b+ a كاروتنوئيدها و قندهاي محلول و نامحلول اندازه گيري شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NACONF01-NACONF01_0507.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/25
تاریخ تغییر رکورد : 1397/10/13
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.