×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنز الواعظين (ج‎۱)
عنوان: كنز المواعظ
پدیدآورندگان : محمد صالح بن محمد وفات:( سال ‎۱۲۷۱‎؟ قرن ‎۱۳ ق.) برغاني (پديدآور)
حسن وفات:( قرن ‎۱۳‎ ق.) حسيني (پديدآور)
نوع : تصوير
جنس : کتاب
نسخه خطی
الكترونيكي
زبان : عربي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : اخبار
وضعیت نشر : مشهد : آستان قدس رضوي ، 1399
مشخصات فیزیکی : وضعيت کتابت: تاريخ کتابت: سال ‎۱۲۶۵‎- قرن ‎۱۳‎ ق.
مخاطب : عام
شناسه : 3347361
تاریخ ایجاد رکورد : 1399/8/8
تاریخ تغییر رکورد : 1399/8/18
ملحقات : ملزومات سيستم: ويندوز 98+ ؛ با پشتيباني متون عربي؛ IE6+شيوه دسترسي: شبکه جهاني وبعنوان از روي صفحه عنوان گرفته شده است داده هاي الکترونيکيوضعيت نسخه: کامل آغاز: بسمله. حمدله. صلاة... لما فرغت من تاليف غنيمة المعاد و مسلک الراشدين و غيرهما تفکرت في الباقيات الصالحات انجام: کتب الله له سبعين حسنة و محي عنه عشر سيات و رفع له عشر درجات نوع خط: متن: نسخ و نستعليق تعداد سطرها: متن: ‎۲۲ رنگ کاغذ: نخودي آهارمهره تعداد و اندازه اوراق: ‎۲۹۶ - طول: ۷/‎۲۶، عرض: ۳/‎۱۶ عناوين به: سرخي نوع جلد: تيماج قهوه‌اي روشن ضربي روش تهيه: اهدايي -اهداکننده: مقام معظم رهبري -- تاريخ اهدا: ماه مهر - سال ‎۱۳۸۶‎- قرن ‎۱۴‎ ش. ملاحظات: ‎۱. کتابشناسي: احاديثي که در امر به معروف و نهي از منکر و مواعظ و آداب اسلامي از پيامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) روايت شده، در ‎۲ مقام گردآورده تا کار بر واعظان و اهل منبر آسان شود: مقام اول: در مواعظ؛ مقام دوم: در ذکر جمله‌اي از اخبار و حکايات نافعه. ظاهرا طبق گفته صاحب الذريعة، "کنز الواعظين" شامل ‎۴ "کنز" در ‎۴ جلد مي‌باشد که يکي از مجلدات آن در احوال ائمه معصومين (ع) است، اما در فهرستواره منزوي (۶/‎۵۶۹) نام کتاب "کنز المواعظ" ضبط شده و گفته اين کتاب غير از "کنز الواعظين" در احوال ائمه مي‌باشد. ‎۲. طبق مقدمه، اين کتاب پس از "غنية المعاد" و "مسلک الراشدين" تاليف شده در ‎۱۲۴۹ق. و قبل از ‎۱۲۶۵ق. (تاريخ نسخه حاضر) تاليف شده است. ‎۳. منابع: الذريعة ۱۸/‎۱۶۹، فهرستگان نسخه‌هاي خطي حديث ۵/‎۳۶۱، فهرست مرعشي ۱۳/‎۳۸۷
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.