×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: خليج فارس در گذر تاريخ
پدیدآورندگان : حسين ثابت ديزاوندي (پديدآور)
ليلا ثابت ديزاوندي (پديدآور)
بهروز اميري يار احمدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش علمي پژوهشي خليج فارس
خلاصه : خليج فارس ابراهي است درامتداد درياي عمان ودرميان ايران و شبه جزيره عربستان به مساحت 233000 كيلومترمربع كه پس ازخليج مكزيك و خليج هودسن سومين خليج بزرگ جهان بشمار ميرود ازسال 570قبل ازميلاد تاسال 1958درتمامي منابع مكتوب جهان ازدرياي هميشه سبز ونيلگون جنوب ايران به نام خليج فارس نام برده شده است اما براي نخستين بار دردوره تحت قيوميت شيخ نشين هاي خليج فارس توسط كارگزاران انگليسي با استدلالي ضعيف ازاين خليج به خليج عربي نام برده شد كه انگليس حتي بعدازخروج نيروهاي خود ازمنطقه خليج فارس با واگذاري منطهق به امريكا به بذرافشاني نفاق ميان ايران و اعراب دامنه بيشتري زد و امريكا نيز با جانبداري غيرمستقيم ازمواضع كشورهاي عربي درخصوص جزاير ايراني و تشديد موضوع هسته اي ايران تلاشهاي نامحسوس خود را دربه تحريف كشاندن نام خليج فارس بيشتر نمايان ساخت دراين مقاله سعي شده به دفاع ازنام خليج هميشه فارس كشورمان پرداخته و با ارايه اسنادومدارك تاريخي اين نام را براي هميشه حفظ كرد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PERGULF01-PERGULF01_015.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/12/15
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.