×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثرات احتمالي تغيير اقليم روي آفات حشره اي
پدیدآورندگان : قوستا , يوبرت (پديدآور)
مهدي رزمي (پديدآور)
فرين فرامرزوش (پديدآور)
يونس كريم پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي تغيير اقليم و تاثير آن بر كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : تغيير اقليم ممكن است داراي اثراتي روي تمام موجودات زنده شامل گياهان، حشرات و برهمكنش هاي ميان آب و هوا، گياه و گياه خواران باشد نظر به اينكه آفات حشره اي بطور وسيعي موجودات متحمل و وفق پذيري هستند ممكن است نسبت به ساير گونه هاي حشرات كمتر به طورواضح و آشكار بواسطه ي تغيير اقليم متاثر شوند تغيير در اقليم ممكن است وقوع و تاثير افات بومي را هم بطور مثبت و هم بطور منفي تغيير دهد اين تغييرات مي توانند شامل افزايش اهميت گونه هاي گرمادوست و خشكي دوت و كاهش گونه هاي سرمادوست فراواني گونه هاي مضر متعدد در ارتفاعات بالاتر كاهش شمار بسياري از آفات به دليل زمستانهاي بدون سرما، رطوبت كم، شرايط نامساعد آب و هوايي، افزايش شمار دشمنان و اختلاف فنولوژيكي با گياه ميزبان باشند علاوه براين فيزيولوژي رفتار رشد و نمو و پراكنش گونه هاي حشارت ممكن است از تغيير اقليم تاثر پذيرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCCIAE01-NCCCIAE01_225.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/6
تاریخ تغییر رکورد : 1390/6/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.