×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش منبت كاري تويسركان و ملاير و راههاي ارتقاي فرهنگ، خلاقيت و نوآوري در توسعه اقتصادي
پدیدآورندگان : نوشين سوري (پديدآور)
سارا پورعباسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مديريت، فرهنگ و توسعه اقتصادي
خلاصه : منبت به معني كندهكاري روي چوب ميباشد وكسي كه اين كار را انجام مي دهد به آن منبت كار مي گويند.چوب يكي از اولين موادي است كه به طور طبيعي و فراوان دردسترس بشر قراردارد.نتايج پژوهش نشان دادكه چوب مناسب براي منبت گردو مي باشد.تويسركان وملاير به دليل آب و هواي معتدل كوهستاني وشرايط جغرافيايي مناسب،جايگاه رويش درخت گردو به شمار مي رود.درختان گردوي تويسركان علاوه براينكه با صادرات گردو موجب رونق اقتصادي شدهاند،چوب آن نيزتوانسته بادستان هنرمندان تويسركاني به يك قطب اقتصادي وگردشگري مبدل شود.تويسركان و ملاير هم اكنون دو قطب مبل ومنبت كشور مي باشند.كه نقوش اين هنر وصنعت توانسته بيكاري را از چهره آنها بزدايد.منبت در تويسركان بيشتر به سبك گل ريز و فرشي و به صورت سنتي ايراني ودر ملاير به سبك فرنگي،ايتاليايي وكلاسيك كار مي شود.درحال حاضر نگارنده برآن است كه بررسي منبت كاري تويسركان و ملاير،و نقش آن درراه هاي ارتقاي فرهنگ .خلاقيت و نوآوري در توسعه اقتصادي بپردازد.و پيدايش،پيشرفت وماندگاري منبت در اين دو شهر را ذكر نمايد. اين مقاله حاصل پژوهشي است.كه بر پايه گردآوري اطلاعات تجربي و بر اساس مطالعات كتابخانه اي همراه با يادداشت برداري و مستند نگاري ميداني و روش شرح و بسط و تحليل داده ها به صورت توصيفي.تحليلي مي باشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MCED01-MCED01_558.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/24
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.