×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: عدالت و توزيع درآمد درايران
پدیدآورندگان : علي فقه مجيدي (پديدآور)
فريبا سلامي (پديدآور)
سعيده گوديني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي دستاوردهاي نوين پژوهشي در مديريت، حسابداري و اقتصاد
خلاصه : عدالت از مسائلي است كه به جهت گستردگي و عمق مفهومي نمي توان آن را تنها در چهارچوب حوزهاي خاص از علوم انساني مورد بررسي قرار داد. اما شايد ملموس ترين مصداق وجود يا عدم وجود عدالت را بتوان در حوزه اقتصادي جامعه مشاهده كرد. اين مفهوم به صورت مستقيم و يا غير مستقيم در قالب مباحثي چون برابري و مساوات، نحوه توزيع درآمد و ثروت، جهت گيري هاي رشد و توسعه و... در ادبيات اقتصادي مطرح شده است؛ در اين پژوهش با استفاده از ادبيات اقتصادي عدالت و دادههاي آماري اقتصاد ايران به بررسي چگونگي توزيع درآمد، نرخ بيكاري و صنعت در مناطق شهري و روستايي، بين استان هاي ايران پرداخته شده است. نتايج پژوهش بيانگر عدم وجود برابري در تمامي سطوح مذكور در ايران است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AMCONF01-AMCONF01_214.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/9/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.