×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل بدون حسگر يك موتور سنكرون مغناطيس دائم در شرايط گسسته-زمان به كمك منطق فازي
پدیدآورندگان : رقيه پورابراهيم (پديدآور)
سجاد توحيدي (پديدآور)
آريا يونسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي پژوهش هاي كاربردي در برق، مكانيك و مكاترونيك
خلاصه : يك سيستم كنترل سرعت مناسب، علاوه بر دقت در رديابي سرعت بايد داراي ساختار ساده اي نيز باشد. به همين جهت استفاده از تخمين گرهاي سرعت به جاي سنسورهاي اندازه گيري سرعت در ساختار سيستم هاي كنترلي امروزي از اهميت ويژه اي برخوردار است. اما مشكل اصلي در استفاده از اين تخمين گرها اين است كه در مواردي كه ساختار تخمين گر ساده است، دقت سيستم كنترلي پايين است، و در مواردي كه دقت بالا باشد، ساختار تخمين گر پيچيده مي شود. اين مقاله استفاده ازمنطق فازي براي كنترل بدون حسگر يك موتور سنكرون مغناطيس دائم را پيشنهاد مي كند. تخمين گر استفاده شده داراي ساختار بسيار ساده اي است و از انجا كه منطق فازي به مدل دقيق سيستم نيازي ندارد پايين بودن دقت تخمين گر روي عملكرد سيستم كنترلي تاثيري ندارد. به علاوه چون از تخمين گر در حالت گسسته-زمان استفاده شده است، ساختار تخمين گر نسبت به حالت پيوسته زمان ساده تر است و همچنين نيازي به مقداردهي اوليه براي انتگرال گيرهاي استفاده شده در ان نيست. نتايج شبيه سازي عملكردبسيار خوب سيستم كنترل پيشنهادي را در رديابي دقيق سرعت مرجع، پاسخ سريع، حساس نبودن به تغيير پارامترهاي ماشين را نشان مي دهند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ELEMECHCONF02-ELEMECHCONF02_539.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/7/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.