×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اولويت بندي و ارايه مدل بهينه رابطه مديريت زمان و بهره وري نيروي انساني
پدیدآورندگان : ليلا نسيمي (پديدآور)
امير گروسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دهمين كنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت و هفتمين كنفرانس كارآفريني و نوآوري هاي باز
خلاصه : هدف اين پژوهش اولويت بندي و ارايه مدل بهينه رابطه مديريت زمان و بهره وري نيروي انساني بوده است. براساس تحقيقات به عمل آمده مهارت هاي مديريت زمان با بهره وري نيروي انساني با بهره وري نيروي انساني داراي رابطه معنادار و مثبت بوده است اما ترتيب و اولويت بندي متغيرها مشخص نبوده است كه اين پژوهش با اين هدف صورت پذيرفته است. اين پژوهش با توجه به ماهيت موضوع و اينكه محقق درصدد توصيف شرايط و وضعيت موجود مديريت زمان و بهره وري نيروي انساني بوده است توصيفي و با توجه به اينكه به دنبال يافتن مدل منطقي و بهينه براي دو متغير مذكور مي باشيم، روش پژوهش از نوع پيمايشي بوده است. جامعه آماري اين پژوهش شامل كاركنان اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد به تعداد 260 نفر و تعداد اعضاي نمونه كه به روش تصادفي طبقه اي انتخاب گرديده است، 152 نفر بوده است. با هدف جمع آوري داده هاي پژوهش از دو پرسشنامه استاندارد مديريت زمان حافظي و نقيبي و پرسشنامه استاندارد بهره وري نيروي انساني هرسي و گلداسميت استفاده شده است. جهت تعيين نرمال بودن توزيع داده ها، شاخص هاي كجي و كشيدگي مربوط به متغيرها محاسبه شد و سپس توزيع نمرات از طريق نمودار Q-Q مورد بررسي قرار گرفت. برقراري مفروضه همگني شيب هاي رگرسيون و خطي بودن رابطه بين متغيرها نيز به وسيله نمودار پراكنش تعيين شد. براساس نتايج تحقيق، به ترتيب مولفه هاي اولويت بندي اهداف و فعاليت ها، برنامه ريزي عملياتي، هدف گذاري و مديريت ارتباطات داراي بيشترين اثر بر بهره وري نيروي انساني در اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد بودند. بر اين اساس مدل بهينه پژوهش پيشنهاد گرديد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MOCONF10-MOCONF10_014.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.