×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: زبان
پدیدآورندگان : لئونارد بلومفيلد (پديدآور)
علي‌محمد حق‌شناس (مترجم)
علي اكبر رژدام (ویراستار)
نوع : متن
جنس : کتاب
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مرکز نشر دانشگاهی

وضعیت نشر : مركز نشر دانشگاهي ، چاپ اول-1379
مشخصات فیزیکی : وزیری
فهرست مطالب : 1. مطالعه زبانlt;brgt;#x0D;كاربرد زبانlt;brgt;#x0D;3. جوامع زبانیlt;brgt;#x0D;4. زبانهای جهانlt;brgt;#x0D;5. واجlt;brgt;#x0D;6. انواع واجهاlt;brgt;#x0D;7. تعدیلهاlt;brgt;#x0D;8. ساخت آواییlt;brgt;#x0D;9. معنیlt;brgt;#x0D;10. صورتهای دستوریlt;brgt;#x0D;11. انواع جملهlt;brgt;#x0D;12. نحوlt;brgt;#x0D;13. ساخت واژهlt;brgt;#x0D;14. نوعهای ساخت واژهlt;brgt;#x0D;15. جانشینیlt;brgt;#x0D;16. صفات صوری و واژگانlt;brgt;#x0D;17. آثار مكتوبlt;brgt;#x0D;18. روش تطبیقیlt;brgt;#x0D;19. جغرافیای گویشهاlt;brgt;#x0D;20. تغییر آواییlt;brgt;#x0D;21. انواع تغییر آواییlt;brgt;#x0D;22. نوسان در بسامد صورتهاlt;brgt;#x0D;23. تغییر قیاسیlt;brgt;#x0D;24. تغییر معناییlt;brgt;#x0D;25. وام گیری فرهنگیlt;brgt;#x0D;26. وام گیری درونیlt;brgt;#x0D;27. وام گیری گویشیlt;brgt;#x0D;28. كاربردهای زبانشناسی و چشم اندازها
یادداشت :
این منبع یكی از مهمترین آثار زبانشناسی جدید است كه از زمان انتشار نخستین ویراتسه كاملش در 1933، مبدل به اثری كلاسیك و مأخذی معتبر در مطالعات زبانشناسی شده است. این كتاب را حقاٌ می‌توان زبده تمام آثار ساختگرایی پیش از خود و مبنای غالب مطالعات زبان‌شناسی جدید دانست. مؤلف در مقدمه خود متذكر شده است كه این كتاب را برای استفاده خوانندگان عادی و نیز دانشجویانی نگاشته است كه می‌خواهند وارد مطالعات زبان‌شناسی شوند، از این‌رو كوشیده است تا به شیوه‌ای منظم و دقیق بسیاری از مباحث مربوط به مطالعه زبان را در اثر خود بگنجاند. این اثر هم برای دانشجویان زبان‌شناسی توصیفی (همزمان) و هم برای دانشجویان زبان‌شناسی تاریخی-تطبیقی مأخذی سودمند است. ترجمه این اثر به فارسی بی‌گمان گام مؤثری در توانمندتر كردن زبان فارسی در بیان مفاهیم پیچیده و علمی است.
شناسه : oai:iup.ir/1121
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/24
تاریخ تغییر رکورد : 1392/4/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.