×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فرهنگ و جهاني شدن
پدیدآورندگان : سعيده باباجاني محمدي (پديدآور)
حسين تك روستا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي علوم انساني، روانشناسي و علوم اجتماعي
خلاصه : امروزه دنيا شاهد تحولات و دگرگوني هاي گسترده و شگفت آوري در عرصه اقتصاد، ارتباطات، فرهنگ، سياست، معاهدات و اموربين الملل در راستاي جهاني شدن است. فرآيند جهاني شدن به دليل دامنه گسترده اي كه دارد، تمام شئون زندگي بشر را تحتتاثير قرار داده است؛ به همين علت، برخي از صاحبنظران، از آن به عنوان بزرگترين رخداد تاريخ بشري ياد كرده اند. بنابراين نمي-توان، جهاني شدن را ناديده گرفت و از بحث و گفتگو درباره آن چشم پوشيد. واقع بيني آگاهانه نسبت به ابعاد گوناگون و پيچيدهجهاني شدن، شناخت وضع موجود، درك كاستي ها و ناكارآمدي هاي آن، بكارگيري مواضع سنجيده و برخورد آگاهانه و فعال دربرابر آن، نيازمند شناخت عميق و همه سويه ابعاد جهاني شدن است، تا اينكه بتوان از فرصت هاي مناسب، امكانات بالقوه كشورها رابه بالفعل تبديل نمود. يكي از آثار جهاني شدن، تغييراتي در حوزه فرهگ است، كه منجر به رواج نسبي گرايي در ارزش هايفرهنگي مي شود. با افزايش تعاملات فرهنگي، پديده امپريالسم فرهنگي رخ مي دهد و يك فرهنگ بر ساير فرهنگ ها غالب مي شود .با توجه به اهميت و نقش جهاني شدن در عرصه فرهنگ، در اين مقاله نخست مفهوم جهاني شدن و مفاهيم فرهنگ، و در نهايت بهرابطه ميان فرهنگ و پديده جهاني شدن پرداخته شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-HPSCONF01-HPSCONF01_237.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.