×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي وضعيت زمين شناسي آبرفتهاي دشت مشهد درمسير پروژه قطار شهري
پدیدآورندگان : غلامرضا لشكري پور (پديدآور)
محمد غفوري (پديدآور)
عفت يوسفي (پديدآور)
حكيمه اماني پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : زمين شناسي مهندسي
وضعیت نشر : هفتمين همايش انجمن زمين شناسي ايران
خلاصه : پروژه قطار شهري مشهد در يكي از پر ترافيك ترين مسيرهاي اين شهر بطول 18/5 كيلومتر در حال اجرا مي باشد . از اين مسير 10/2 كيلومتر به صورت زير زميني با حفر تونل كم عمق و 8/3 كيلومتر به صورت مسطح اجرا خواهد شد . در اين مقاله وضعيت زمين شناسي آبرفتهاي مسير قطار شهري در محدوده اي كه به صورت زير سطحي اجرا مي شود مورد بررسي قرار مي گيرد. جهت شناخت وضعيت زمين شناسي و ژئوتكنيكي اين قسمت تاكنون 40 گمانه با عمق كلي 719/5 متر حفاري گرديده است. نتايج حاصل از حفاري ها و مشاهدات مستقيم در ترانشه بيانگر تغييرات زياد در جنس و نوع آبرفتهاست. رسوبگذاري اين آبرفتهاي سيلابي از شمال غرب به طرف جنوب غرب در مسير حركت رودخانه كشف رود از يك روند كلي تبعيت نموده و اندازه ذرات رسوبات با تداخل لنزهاي فراوان به صورت ندريجي كاسته شده است، اين امر نشان دهنده رسوبگذاري اين نهشته ها در يك بستر آشفته است به همين دليل رسوبات كاملاً درشت دانه ميدان آزادي در انتهاي مسير تونل به طرف جنوب شرق به رسوبات ريزدانه در ابتداي مسير ختم مي گردد كه لنزهاي زيادي آن را همراهي مي نمايد. نتايج مشان مي دهد كه 40 درصد از نهشته هاي مسير از آبرفتي درشت دانه با ذرات شن و ماسه درشت و 60 دصد باقيمانده ازرسوبات ريزدانه رس، سيلت و ماسه ريز تشكيل شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SGSI07-SGSI07_066.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/7/1
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.