×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثيرنمازدرآرامش جسم و روح انسان
پدیدآورندگان : عليرضا نصيري خليلي (پديدآور)
عبدالكريم الهي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش منطقه اي نماز، از محراب تا معراج
خلاصه : دروجود انسان نيازهاي زيادي وجود دارد كه مي بايستي براورده شود و ان ينيازها روح انسان را تحت تاثير قرارميدهند اگر انسان بخواهد به بعضي از نيازها بپردازد و به ديگر نيازهايش بي توجه باشد ارامش واقعي را از دست مي دهد به عنوان نمونه اگر انسان به دنبال ماديات باشد و به معنويات توجه نداشته باشد روح و روان او آراميش نخواهند داشت داشتن امنيت روحي و رواني تاثير بسزايي درپيشرفت زندگي و دستيابي به كمالانساني دارد و همه انسانها درتمام عمر نيازمند احساس امنيت و ارامش اند از انجايي كه يكي از نيازهاي اساسي بشر پرستش است عدم پرستش نيز درروح باعث عدم تعادل مي شود ازجمله راه هاي بسيار مهم و موثر دراحساس امنيت روحي ورواني و كسب آرامش ارتباط مستقيم و بي واسطه با پروردگار يعني نماز است و قران كريم براي پرورششخصيت انسانها و ايجاد تغيير دررفتار آنان عبادات مختلفي چون نماز روزه زكات و حج و مانند آنها را واجب كرده است ودراين بين نماز و ارتباط با خدابيش ازساير عبادات به انسان امنيت و ارامش روحي و رواني عطا مي كند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IAUBANDARGAZNAMAZ01-IAUBANDARGAZNAMAZ01_020.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/11/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.