×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كنترل سرعت و گشتاور دو موتور القايي كوپل شده همراه با بازيافت انرژي
پدیدآورندگان : عباس عبدالملكي (پديدآور)
حميد افشنگ (پديدآور)
پويا غني (پديدآور)
احمدرضا رادان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : ماشين هاي الكتريكي
وضعیت نشر : بيست و دومين كنفرانس بين المللي برق
خلاصه : كنترل موتورهاي القايي سه فاز با توجه به نقش مهم آنها در صنعت، از اهميت خاصي برخوردار است . در موتورهاي روتور سيمپيچي شده، كنترل سرعت از طريق تغيير مقاومتهاي خارجي روتور امكانپذير ميباشد . اين روش بيشتر در موتورهاي با توان پايين كاربرد دارد و در موتورهاي توان بالا به دليل تلفات اهمي زياد، كمتر استفاده ميشود، به همين خاطر در موتورهاي توان بالا ميتوان از روش ديگري به نام درايو كرامر استاتيك 1 استفاده كرد تا به جاي تلفات اهمي، بازيافت انرژي داشت . در كاربردهايي كه نياز به گشتاور توليدي بالايي است و يك موتور پاسخگو نميباشد، مي توان چند موتور را به صورت مكانيكي كوپل كرد تا گشتاور بار بين آنها تقسيم گردد . به دليل تغيير پارامترهاي الكتريكي و مكانيكي موتور، تقسيم گشتاور به طور مساوي بين موتورها با مشكل مواجه ميشود . در اين مقاله روش جديدي مبتني بر درايو كرامر استاتيك ارايه شده، كه با وجود تغيير در پارامترهاي موتور، مقاوم و منعطف است . در نهايت روش پيشنهادي براي يك سيستم با دو موتور القايي 200 اسب بخار كه به صورت مكانيكي كوپل شدهاند، درMATLAB/SIMULINK شبيهسازي شده است . نتايج حاصل نشان دهنده تقسيم مساوي بار بين دو موتور با پارامترهاي متفاوت است .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSC22-PSC22_059.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/2/15
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.