×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طنزپردازي در اشعار عارف قزويني و محمد مهدي الجواهري
پدیدآورندگان : حميد ولي زاده (پديدآور)
مهدي شادمان (پديدآور)
سكينه داغله (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هشتمين همايش بين المللي انجمن ترويج زبان و ادب فارسي ايران
خلاصه : طنز در ادبيات آميزه اي از نقد و هجو است كه با هدف تعريض و برملا ساختن چهره واقعي شخصيت در اثناي ابراز جنبه هي منفي او و هدف از آن، اصلاح همزمان جنبه هاي اخلاقي و زيبايي است با توجه به موقعيت هاي سياسي و جغرافيايي وديني مشابه ايران و عراق، طي قرن بيستم اين دو كشور سرنوشت مشتركي داشته اند وقشر روشنفكر اين جوامع درصدد انتقاد از وضعيت سياسي حاكم بر اين كشورها و شرايط اجتماعي مردم بر آمدند. و عاملان اصلي اين وضعيت را آماج هجووناسزا قرار دادند.در اين راستا، مقاله حاضر درصدد است تا به شعر طنز در ادبيات ايران وعراق با تكيه بر اشعار عارق قزويني و محمد مهدي جواهري به شيوه تحليلي – توصيفي ضمن بررسي مقايسه گونه اي بين شعر طنز دو كشور بپردازد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ISPL08-ISPL08_354.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/10/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.