×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بهينه سازي انرژي در سيستم هاي بخار
پدیدآورندگان : مرتضي غفاري (پديدآور)
ياسي (پديدآور)
علائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس پيشرفتهاي نوين در حوزه انرژي
خلاصه : بصورت عمومي يك سيستم بخار و كندانس با طراحي، نصب، تعميرات و نگهداري صحيح دليلي جهت خرابي زود هنگامنخواهد داشت. مكانيك عملكرد سيستم به راحتي قابل درك بوده و مي توان با برنامه ريزي مناسب جهت انجام تست وبازديد هاي ادواري توسط پرسنل نگهدار از افزايش ميزان خرابي ها و پرداخت هزينه هاي هنگفت جهت تعميرات بخشهاي مختلف در اينگونه سيستم ها جلوگيري نمود.بنابراين تنها مسائلي كه ممكن است به صورت طبيعي و با گذشت مدت زماني از عملكرد اين سيستم ها بوقوع بپيوندد،كاهش كيفيت بخار توليدي و بروز اتلافات بخار و كندانس از نقاط مختلف شبكه بوده كه مستقيما متاثر از نحوه طراحي –اجرا، بازرسي – نگهداري و به روز رساني چنين سيستم هايي مي باشند. بنابراين مي توان گفت كه سيستم هاي بخار وكندانس پتانسيل بالايي در كاهش كيفيت بخار توليدي و افزايش اتلافات انرژي در طول مدت كاركرد خود داشته و در نتيجههمواره داراي شرايط مناسب جهت به روزرساني و بهينه سازي مي باشند.بنابراين بهينه سازي در اين سيال امري بديهي به نظر مي رسد.بهينه سازي انرژي علاوه بر جنبه هاي مالي كه باعث كاهش مصرف سوخت مي شود، به دليل فشار و دماي بالاي اينسيال از نظر ايمني نيز توصيه مي شود.در بسياري از موارد مشاهده شده است كه استفاده از آبگرم و آب داغ را بر بخار ترجيح مي دهند كه اين موضوع به دليلآگاهي نداشتن از مزاياي اين سيال و البته استفاده نكردن از روش هاي بهينه سازي انرژي در اين سيستم مي باشد.در اين مقاله روش هاي كاربردي جهت بهينه سازي انرژي در سيستم بخار ارائه شده است.همچنين روش هايي براي مميزي انرژي در سيستم هاي بخار موجود مي باشد كه بررسي آن در اين مقاله در دستور كاراينجانب نمي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CMAES01-CMAES01_124.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/4/29
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/16
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.