×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شناسايي پارامترهاي موتور سنكرون آهنرباي دائم در حالت آشوب با استفاده از الگوريتمبهينهسازي آموزش و يادگيري
پدیدآورندگان : فرهاد باوفا (پديدآور)
عبداله رحيمي (پديدآور)
علي زارعي خوياني (پديدآور)
محمد رجبي سبداني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس سراسري دانش و فناوري مهندسي مكانيك و برق ايران
خلاصه : شناسايي سيستم هاي غير خطي امروزه به يكي از مسائل مهم در علوم مهندسي تبديل شده است. سيستم هاي آشوبناك در بين سيستم هاي غير خطي، به دليل رفتارهاي پيچيده و غيرقابل پيش بيني خود، داراي جايگاه ويژهاي هستند. تغييري اندك در شرايط اوليه چنين سيستمهايي باعث تغييرات بسياري در رفتار اين سيستمها خواهد شد. موتورهاي سنكرون آهنرباي دائم ازجمله اين سيستمها هستند كه امروزه به دليل سادگي ساختمان و بازده زياد،استفاده از آنها در هوا فضا ،و ساير صنايع بهسرعت در حال افزايش است. زمانيككه پارامترهاي موتورسنكرون آهنرباي دائم در ناحيه خاصي قرار ميگيرند، موتور از خود رفتتار آشوبناك نشان ميدهد. از طرفي، بهمنظور كنترل مناسب و تشخيص خطا، در مدل موتور سنكرون آهنرباي دائم پارامترهاي دقيق سيستم مورد نيازميباشند. در اين مقاله براي شناسايي پارامترهاي موتور در ناحيه آشو از الگوريتم بهينه سازي آموزش ويادگيري استفاده شده است. نتايج به دست آمده از الگوريتم بهينه سازي آموزش و يادگيري با نتايج به دستآمده از الگوريتم بهينه سازي تجمع ذرات مقايسه خواهد شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DMECONF01-DMECONF01_071.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.