×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مطالعه اثر غلظت عناصر پرمصرف روي كالوسزايي يا رويانزايي از كشت بساك ارقام مختلف خيار
پدیدآورندگان : سامره نجفي (پديدآور)
محمدرضا عبداللهي (پديدآور)
حسن ساري خاني (پديدآور)
سيدسعيد موسوي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنگره بين المللي و سيزدهمين كنگره ژنتيك ايران
خلاصه : تركيب محيط كشت، از جمله عوامل مؤثر در آندروژنز ميباشد. در اين تحقيق اثر غلظتهاي مختلف عناصر پر مصرف بر كالوسزايي ورويانزايي در كشت بساك 4 رقم خيار (بتاآلفا، باسمنج، اصفهاني، كركي) بررسي شد. آزمايش به صورت فاكتوريل در قالب طرح كاملاًتصادفي با 3 تكرار انجام شد كه رقم خيار در 4 سطح (بتاآلفا، باسمنج، اصفهاني و كركي) به عنوان عامل اول و غلظت عناصر پر مصرف در 4 سطح0/5و1و1/5و2 به عنوان عامل دوم در نظر گرفته شدند. نتايج نشان داد كه اختلاف آماري معنيداري بين غلظتهاي مختلف عناصر پر مصرف از نظر ميزان كالوسزايي و رويانزايي گامتي، در كشت بساك 4 رقم خيار مورد مطالعه وجود دارد، به طوري كه بيشترين درصد كالوسزايي در غلظت 2 عناصر پر مصرف در رقم اصفهاني و همچنين بيشترين درصد كالوسهاي رويانزا و ميانگين تعداد رويان به ازاي هر بساك در غلظت 1 عناصر پر مصرف در رقم اصفهاني مشاهده شد. نتايج اين تحقيق در آينده ميتواند پايهاي براي توليد گياهان هاپلوئيد مضاعف و اصلاح تودههاي بومي خيار باشد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIGS13-CIGS13_0455.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/11/7
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.