×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مسيريابي امن در شبكه هاي حسگر بي سيم
پدیدآورندگان : سميرا جلالوندي (پديدآور)
محمود فتحي (پديدآور)
آتنا سليماني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : شبكه هاي كامپيوتري و سيستمهاي هوشمند
وضعیت نشر : پانزدهمين كنفرانس بين المللي سالانه انجمن كامپيوتر ايران
خلاصه : با رشد شبكه هاي حسگر بيسيم نياز به مكانيزمهاي امنيتي موثر نيز افزايش مي يابد . يكي از با رزترين مشكلات موجود در اين شبكه ها مسيريابي بسته ها به شكلي امن و كارا مي باشد. اغلب تحقيقات بر روي پروتكلهاي مسيريابي در شبكه هاي سنسوري، با هدف امنيتي طراحي نشدهاند. تلاش ما ارائه يك الگوريتم مسيريابي امن درشبكه هاي حسگر بيسيم است. در اين مقاله ابتدا يك پروتكل مسيريابي مقياسپذير ارائه خواهيم كرد. اين روش مسيريابي با استفاده از اطلاعات محلي و بدون وجود يك هماهنگي سراسري بين تمامي نودها، از نوعي روش سيلابي محدود براي انتقال بسته ها به مقصد استفاده مي كند ومانع از فعال شدن تمامي نودها مي شود. سپس نوعي پروتكل امن براي انتقال كليدها و خوشهبندي نودها مطرح گرديده است. به علت ساختار خوشه اي اين پروتكل تأثير مهاجمين به شبكه محدود خواهد ماند . باتركيب اين دو بخش، يك پروتكل مسيريابي امن مطرح گشته كه از مصرف انرژي پاييني برخوردار بوده و در برابر بسياري از حملاتي كه ديگر پروتكل ها در برابر آن آسيبپذيرند، مقاوم است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CSICC15-CSICC15_240.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/7/26
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.