×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: منتخب الفضائل(عنوان صحيفة المؤمن حب علي بن ابي طالب(عليه السلام))
پدیدآورندگان : -1 سيد موسي مقتدي بن جعفر بن مصفّي اصطهباناتي كشفي دارابي(1356 ش) (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : فضائل معصومين
وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : 5/19×5/12
یادداشت : ,كتابى است اعتقادى ـ روايى با قلمى شيوا و روان كه در آن به ذكر شمه اى از فضائل امير كبير حضرت على عليه السلام پرداخته است . وى با تبرك جستن از عدد چهل مطالب را چنين تنظيم نموده: چهل آيه در شأن آن حضرت ، چهل حديث از شيعه و سنى ، چهل كلام و خطبه و كتاب منتخب از نهج البلاغه ، چهل معجزه ، چهل قصيده عربيه ، چهل قصيده فارسيه ، به ضميمه 14 قصيده در مدح هر يك از چهارده معصوم ., خط نستعليق زيبا و نسخ,در آغاز نسخه تصوير مؤلف كه كتاب حاضر را در دست دارد مشهود است ، در پايان نيز اجازه روايي و تقريظ آيت الله سيد حسين حسين حسيني اصفهاني در 12 ربيع الثاني 1365 با مهر بيضوي " حسين الحسيني " و نيز تقريظ آيت الله سيد شهاب الدين حسيني مرعشي در 26 شعبان 1361 بچشم مي خورد ، در آغاز يادداشتي است در مورد كتابهايي كه در اصطهبانات يا شيراز باقي مانده ، كتابهايي كه توسط مهدي غلامحسين ذاكري يا آقاي منصوري رسيده بعضاً به تاريخ 13 ذي قعده 1368 هـ . ق ، جلد تيماج قهوه اي فرسوده .,بر آغاز كتاب عبارت حديث مشهور درج شده كه بنظر ميرسد عنوانِ منتخبِ مؤلف باشد ، در يادداشت پاياني كتاب عنوان " المنتخبات من فضائل اميرالمؤمنين عليه السلام " برگزيده شده است . در نسخه ديگر كه به شماره 76 مي آيد مؤلف عنوان " منتخب الفضائل " را برگزيده است .
شناسه : oai:zakhair.net/042110
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.