×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاهش خسارت سرمازدگي (يخ زدگي) گلهاي درختان ميوه هسته دار با كنترل باكتري هاي مولد هسته يخ
پدیدآورندگان : صحراگرد , ناصر , 1348 - (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : فيزيولوژي گياه و سرمازدگي
وضعیت نشر : همايش علمي كاربردي راههاي مقابله با سرمازدگي
خلاصه : تنها 0/1% تا 10% باكتريهاي موجود در سطح گياهان فعاليت هسته يخ داشته و يا بطور مستقيم در صدمه يخ زدگي لازم اند (Lindow, 1998) آنتاگونيست ها ممكن است از طريق تغيير سطح اكولوژي ميكروبي برگ (اشتغال آشيان اكولوژي) با باكتريهاي مولد هسته يخ رقابت كنند. بعارتي باكتريهاي آنتاگونيست ممكن است يك مكان روي گياه را اشغال كنند كه در غير اين صورت توسط باكتريهاي مولد هسته يخ كلونيزه شوند. جمعيت باكتريهاي مولد هسته يخ در شرايط مزرعه درتيمارهاي بكارگيري باكتريهاي آنتاگونيست 10 تا 1000 بار كاهش يافته است . كاهش صدمه يخ زدگي روي گياهان تيمار شده رابطه مستقيم لگاريتمي با كاهش جمعيت باكتريهاي مولد هسته يخ دارد (Lindow, 1998)
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SCFDC01-SCFDC01_008.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/10/29
تاریخ تغییر رکورد : 1385/10/29
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.