×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1397/12/11
راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی در دانشگاه خوارزمی

مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه خوارزمی به طور رسمی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده و راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگاران، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه خوارزمی به طور رسمی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

با توجه به بین المللی سازی آموزش عالی به عنوان یکی از سیاست های اصلی وزارت علوم، قرار شد با توجه به برنامه ششم توسعه، پذیرش و جذب دانشجوی خارجی در کشور، ساماندهی و تقویت شود.

برهمین اساس، سیاست آموزش عالی به سمت پذیرش دانشجوی خارجی سوق یافت و این گونه مقرر شد که تا پایان برنامه ششم تعداد ۷۵ هزار دانشجوی غیر ایرانی در کشور حضور داشته باشند.

پیرو همین سیاست ها، بستر سازی های لازم صورت گرفت که یکی از این سیاست ها، آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرفارسی زبان است. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تدریس به زبان خارجی در دانشگاه ها ممنوعیت دارد برای همین دانشجویان خارجی که جذب دانشگاه ها می شوند باید زبان فارسی را بیاموزند.

برهمین اساس تاکنون تعدادی از دانشگاه های برتر مجوز راه اندازی مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان را اخذ کرده اند که دانشگاه خوارزمی نیز اخیرا این مجوز را اخذ کرده و اقدام به راه اندازی مرکز مذکور کرد. 

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : shima asgari

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.