×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1397/5/16
اولین اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۷ منتشر شد

اولین اصلاحیه دفترچه‌ راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی کنکور سراسری ۹۷ به همراه رشته‌ محل‌های جدید منتشر شد.

به گزارش خبرنگاران، نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۷ از سه شنبه ۹ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است. همچنین دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۷ از ۹ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در روزهای ۱۵ تا ۲۰ مردادماه ۹۷ حداقل ۱۵۰ کدرشته محل را از میان کدرشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود از گروه یا گروه های آزمایشی مجاز انتخاب کنند.

از تعداد یک میلیون و ۱۲ هزار و ۳۲۷ داوطلب ثبت نام کننده در کنکور ۹۷ تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند. از تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفر که در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۹۱۰ هزار و ۵۶۳ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. 

امکان انتخاب رشته کنکور ۹۷ تا ۲۰ مرداد

با توجه به اینکه برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پس از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) کنکور ۹۷ ظرفیت جدید برای رشته‌ها و یا اصلاحاتی را اعلام کرده اند، از همین رو نخستین اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.

متقاضیان می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و همچنین با توجه به کدرشته‌ محل‌های جدید و اصلاحیه های اعلام شده تا ۲۰ مرداد فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

تذکر مهم درباره همسان بودن انتخاب رشته با گروه آزمایشی اصلی

تمامی داوطلبانی که در یکی از گروه های آزمایشی اصلی شامل: «علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی» در کنکور سراسری سال ۹۷ شرکت کرده اند، لازم است در مرحله انتخاب رشته کلیه رشته های با آزمون و بدون آزمون انتخابی خود را از گروه آزمایشی که در جلسه آزمون آن شرکت کرده اند، انتخاب کنند.

در صورتی که این داوطلبان فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کرده باشند و در مرحله پذیرش برای رشته های با سوابق تحصیلی نیز در گروه آزمایشی اصلی دیگری ثبت نام کرده و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنند، ملاک پذیرش آنها فرم انتخاب رشته مرحله با آزمون خواهد بود و فرم انتخاب رشته پذیرش با سوابق تحصیلی آنها باطل خواهد شد.

به عبارت دیگر داوطلبانی می توانند برای ثبت نام در مرحله پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی در یک گروه آزمایشی اقدام کنند که فرم انتخاب رشته مرحله پذیرش با آزمون را تکمیل نکرده باشند.

توضیحات کامل درباره رای موقت دیوان عدالت اداری در زمینه شهریه و تعهد خدمت رشته های پزشکی 

توضیحات کامل در خصوص بند «و» مندرج در صفحه ۵ دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره ۱) و صفحه ۶ دفترچه راهنمای انتخاب رشته:

با عنایت به رای موقت ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ دیوان عدالت اداری، مبنی بر عدم اجرای بند «و» مربوط به شرایط اختصاصی مندرج در صفحه ۵ دفترچه شماره ۱ آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته و پیوسته کلیه رشته های تحصیلی و دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی می توانند با رعایت شرایط ذیل از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی تحصیل کنند و محدودیتی در انتخاب دوره های مختلف (روزانه، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد) ندارند.

پس از رأی نهایی دیوان عدالت اداری درخصوص پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه مطابق رأی دیوان عدالت اداری اقدام خواهد شد.

۱) انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای مشمولین این قانون الزامی است.

۲) دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان یا دستگاه های اجرایی و عدم دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم.

۳) نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه.

 

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : shima asgari

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.