×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1396/9/28
ایران از نظر سرعت رشد علمی رتبه دوم جهان را دارد

وزیر علوم گفت: از نظر سرعت رشد علمی با افزایش ۰.۵ درصدی در حال حاضر در رتبه دوم جهان قرار داریم.

منصور غلامی صبح امروز در مراسم تقدیر از پژوهشگران برگزیده کشور در سالن اجلاس سران گفت: توسعه کیفی دانشگاه ها از موضوعاتی است که بر عهده این وزارتخانه گذاشته شده و در راستای برنامه های بالادستی کشور است که با هماهنگی و همکاری همه نهادها امیدواریم به این برنامه دست یابیم.

وی افزود: حضور دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در فضای رقابتی از دیگر برنامه های این وزارتخانه است که باید شرایطی ایجاد شود تا این مراکز بتوانند در صحنه بین المللی رقابت کنند.

وزیر علوم تاکید کرد: دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در صحنه علمی توانسته اند نقش خوبی را ایفا کنند به نحوی که در حال حاضر کشور رتبه ۱۶ توسعه علمی و انتشار مقالات را به خود اختصاص داده است.

غلامی افزود: از نظر سرعت رشد علمی با افزایش ۰.۵ درصدی در حال حاضر در رتبه دوم جهان قرار داریم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۱۴ تا ۱۸ دانشگاه کشور در رتبه بندی های بین المللی جایگاه های مطلوبی را کسب کرده اند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: باید سهم بیشتری از تولید ناخالص ملی در حوزه تحقیقات، هزینه شود که بتوانیم دانش را به فناوری و فناوری را تجاری سازی کنیم.

غلامی تاکید کرد: ارتقاء کیفی فعالیت های مراکز علمی، دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز پژوهشی با قوت بیشتری پیش خواهد رفت.

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : shima asgari

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.