×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1396/1/16
۱۶ مجله دانشگاه علامه در پایگاه بین المللی «دوج» نمایه شد

تعداد ۱۶ مجله دانشگاه علامه طباطبایی در پایگاه بین المللی دوج (DOAJ) ثبت نهایی شد.

 به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، در راستای بین المللی سازی تولیدات انتشارات دانشگاه علامه، پس از گذشت نزدیک به یک سال از ثبت نام اولیه و استاندارد سازی سامانه مجلات، ۱۶۶ مجله این دانشگاه در پایگاه بین المللی دوج (DOAJ) ثبت نهایی شد.

امیر زند مقدم رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در فاز اول این فرآیند که از اردیبهشت سال ۹۵ آغاز شد، یک تیم تخصصی برای استاندارد سازی مجلات دانشگاه تشکیل و پس از مطالعه و بررسی، ۱۶ مجله واجد شرایط شناخته شد.

وی افزود: این مجلات در سامانه مربوطه ثبت اولیه شدند و زیر نظر پایگاه بین المللی دوج داوری و تصحیح شدند که در نهایت و پس از گذشت حدود یک سال، هر ۱۶ مجله در این پایگاه بین الملللی ثبت نهایی شدند.

رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: پایگاه بین المللی دوج در حال حاضر حدود ۹ هزار مجله را نمایه کرده است و نمایه شدن مجلات در این پایگاه بین المللی باعث بالا رفتن ارجاعات و دیده شدن بیشتر مقالات و مجلات می شود.

زند مقدم عنوان کرد: فرآیند ثبت مجلات در سایر پایگاه های اطلاعاتی و استنادی زمینه ثبت مجلات در پایگاه های اسکوپس و تامسون رویترز را تسهیل می کند.

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : مریم طالبی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.