×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
بيش از 19 هزار جلد مطبوعات چاپي و الكترونيك به زبانهاي مختلف فارسي، عربي وانگليسي از بيست وچهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران براي آرشيو مطبوعات آستان قدس رضوي تهيه شده است.
کتابخانه دیجیتال حوزه تخصصی رسانه و ارتباطات در دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
دكتر سيد اميد فاطمي به عنوان رييس كميته تخصصي توسعه آموزش الكترونيكي كارگروه فاوا منصوب شد.
افزون بر400 هزار منبع اطلاعاتی شامل كتب خطي،چاپ سنگي وچاپي،اسناد تاريخي ومطبوعات قديمي كتابخانه هاي برون شهري وابسته به آستان قدس رضوي دراختيارمحققان،دانش پژوهان وعلاقه مندان به كتاب وكتابخواني قرار دارد.
کتابخانه کنگره اعلام کرده است که قصد دارد پروژه ای را در زمینه ارزیابی مجدد کنترل کتابشناختی برعهده بگیرد که بر اساس آن استاندارد مارک 21 که در حال حاضر در آن بیلیون ها رکورد ابرداده کدگذاری می شوند را از سابقه 40 ساله اش کمی دور می کند.
انتشارات دانشگاهی «بریل» هلند در نظر دارد مجموعه ای از دست نوشته های مشرق زمین را که از شهرت جهانی برخوردار است دیجیتالی کند. مسئولیت این پروژه بر عهده انتشارات «هارالد فیشر» آلمان است.
مدير کل ميراث ‏فرهنگي، صنايع‏ دستي و گردشگري استان همدان از فهرست ‌بندي 4 هزار جلد کتاب تاريخي نفيس، متعلق به يکي از مجموعه ‏داران اين استان خبر داد.
مدير انتشارات دنياي تاتي معتقد است: محتواي الكترونيكي بايد توسط افراد متخصصي كه دانش آنها مكمل هم است توليد شود و فرهنگ مصرف آن نيز در جامعه رواج داده شود.
پس از انتشار چهار گزيده از آثار شاعران بزرگ فارسی همچون فردوسی، مولوی، سعدی و عطار، منتخب خمسه نظامی گنجوی توسط اسدالله بقايی در انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.
بيش از 650 هزار برگ سند تاريخي دوره صفويه، قاجار، پهلوي و جمهوري اسلامي در بخش مديريت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوي ديجيتال‌سازي شده است.
  • تعداد رکورد ها : 1401

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.