×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
گنجینه‌ای افزون بر 200 نهج البلاغه خطی و آثار وابسته به آن همچون شرح، ترجمه و حاشیه، در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.
سازمان اسناد و كتابخانه ملی برای اولین بار دوره های آموزشي عملی «آسيب شناسی و مرمت آثار كاغذی» را برای كشورهای عضو شورای جهانی آرشيو شعبه منطقه جنوب و غرب آسيا (سواربيكا) و سازمان همکاری اقتصادی (اكو) در چهار نوبت برگزار می‌كند.
نرگس علیپور نویسنده کتاب «اسناد برده فروشی و منع آن در عصر قاجار» است که این کتاب را در 258 صفحه تدوین و گردآوری کرده است.
در ديداری كه ميان رؤسای كتابخانه‌های ملی ايران و لهستان در سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ايران برگزار شد، دو طرف تمايل خود را بر گسترش همكاری‌های فی مابين در زمينه‌های تخصصی اسناد و علوم كتابخانه‌ای اعلام كردند.
به گزارش روابط عمومي مؤسسه كتابخانه و موزه ملی ملك، جلسات داوری دومین جشنواره بین المللی کتاب‌های نفیس و هنری در محل اين مؤسسه برگزار می‌شود.
مسالک و ممالک (مسالک‌الممالک) اثر دانشمند ایرانی سده سوم و چهارم هجری ابواسحق ابراهیم اصطخری است.
مدیرکل فرهنگ و راشاد اسلامی فارس از رونمایی نسخه‌های خطی نفیس گلستان و بوستان همزمان با روز سعدی خبر داد.
در راستای غنی سازی منابع کتابخانه مجلس، جدیدترین کتاب‌های چاپ شده در سال 2012 از کشور عراق خریداری و به منابع کتابخانه افزوده شد.
مؤسسه كتابخانه و موزه ملی ملك، كتاب مصور«انس المهج و حدائق الفرج» با همكاری كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شورای اسلامی، كتابخانه و موزه ملی ملك و نشر مجمع ذخائر اسلامی طی تفاهم نامه‌ای باز نشر شد.
دفتر پژ‌وهش‌های رادیو، آثار منتشر شده خود را به کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی اهدا کرد.
  • تعداد رکورد ها : 1587

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.