×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
بيش از 15 هزار شی ديجيتال مؤسسه تحقيقات و نشر معارف اهل البيت (ع) در اختيار درگاه کنسرسیوم محتوای ملی قرار گرفت.
مجلد سوم دانشنامه تخصصی اسلامیکا – در شاخه های مختلف ایران شناسی و اسلام شناسی - در نیمه ماه دسامبر سال 2011، اواخر آذر ماه 1390، توسط مطبعة بریل در لیدن هلند انتشار یافت.
مجموعه اسناد اهدایی خانواده شهیدعلی قوچانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس به همت کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای استفاده پژوهشگران در آرشیو ملی قرار گرفت.
قرآن نفیس قرن سوم هجری در اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی آستان قدس رضوی مرمت شد.
پنج فرمان از دوران صفویه و قاجاریه در کتابخانه و موزه ملی ملک مرمت شد. این سندهای تاریخی در طول زمان، بر اثر شرایط نامناسب و مرمت‌های نادرست قبلی آسیب دیده بودند.
گنجینه ای ارزشمند افزون بر80 برگ سند قدیمی از اسناد، مكاتبات واشعار منتشر نشده‌ی شاعران بزرگ ایرانی مانند استاد شهريار، ميناي تربتي، قاسم رسا ومهدی اخوان ثالث جذب مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی شد.
در پی سفر اخیر رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به افغانستان و با آموزش مقدماتی کارکنان بخش اسناد خطی آرشیو ملی این کشور توسط کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رقومی سازی اسناد تاریخی این کشورآغاز شد.
نخستین همايش فصلی انجمن كتابداری و اطلاع‌رسانی ايران در دی ‌ماه با موضوع «برنامه ريزی استراتژيك در كتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی» با همکاری انجمن مدیریت اطلاعات برگزار شد.
نخستین نشست مشترک اعضای هیئت رئیسه انجمن های کتابداری و ICT با حضور نماینده سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در تاريخ 28 دی 1390 در سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد.
نسخه خطی ارزشمندی با عنوان «جنگ اشعار بیاضی» متعلق به قرن سیزده هجری قمری توسط یکی از خادمان بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) به كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی اهدا شد.
  • تعداد رکورد ها : 1537

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.