×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
ششمین دوره عملی «آسيب شناسي و مرمت آثار مكتوب» توسط کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برای کارشناسان قزاقستان از 20 خرداد آغاز شده است.
از مهم‌ترین اسنادی که در آرشیو کتابخانه مجلس شورای اسلامی نگهداری می‌شود، اسناد مجلس مؤسسان و اتحادیه بین المجالس است که فهرست‌نویسی این اسناد به منظور در دسترس قرار دادن آن، آغاز گردیده است.
نسخه‌هایی به خط خواجه نصیرالدین طوسی،‌ اثیرالدین ابهری، دبیران کاتبی، صدرالدین قونوی و عبدالرزاق کاشانی در نسخه‌های استانبول منتشر شد.
دکتر بهمن حاجی‌پور،عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، به سمت ریاست مرکز نشر دانشگاهی منصوب شدند.
این لوح فشرده طرحی است تازه برای استفاده آسان از لغت‌نامه دهخدا به عنوان یکی از نفیس‌ترین آثار علمی در زبان و ادب فارسی که گنجینه جامع و منحصر به‌فرد لغت و ادب فارسی را به علاقه‌مندان و دوستداران فرهنگ و ادب فارسی عرضه کرده است.
مرکز فرهنگ و معارف قرآن که نزدیک به دو دهه فعّالیّت قرآنی دارد با بهره گیری از تجربیّات و پژوهش های انجام شده، برای نخستین بار در جهان اسلام به تألیف دائرة المعارف قرآن کریم اقدام کرده است.
این جلد که مدخلهایی از حرفهای «خ» و «د» را در خود جای داده، از مدخل ارجاعی «خِلعت ‌پوشان» تا مدخل اصلی «داعی» را دربر می‌گیرد. جلد شانزدهم مشتمل بر 255 مدخل اصلی، 99 مدخل ارجاعی و 307 مقاله است که پژوهشگرانی از بنیاد دایرة‌المعارف اسلامی با همکاری محققان داخلی و خارجی تألیف کرده‌اند.
برنامه‌های تعيين شده برای فعالیت‌هايی کنسرسیوم محتوای ملی تا پايان سال 1391 به شرح زير است...
هشتمین مجلد از دایره المعارف عربی ، یکی از آثار تحقیقی مرکز پژوهشهای اسلامی و ایرانی، با سرویراستاری کاظم موسوی بجنوردی منتشر شد.
کتابخانه مجلس شورای اسلامی، در ادامه انتشارات خود، به تازگی کتاب خاطرات عمارلوئی که از رجال آزادیخواه انقلاب مشروطه و نماینده دوره دوم و سوم مجلس شورای ملی بود را منتشر کرد.
  • تعداد رکورد ها : 1575

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.