×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
کارشناسان بخش فراهم‌آوری کتابخانه مجلس جهت تهیه جدیدترین منابع عربی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه شرکت کردند.
ازابتدای سال جاری تاکنون تعداد 2313 نسخه کتاب خطی و چاپ سنگی توسط شورای ارزیابی نسخ خطی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی خریداری و جذب گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی شده است.
دوره آموزش عملی«آسيب شناسی و مرمت آثار كاغذی» برای كارشناسان گرجی در گنجينه اسناد ملی سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران آغاز شد.
ازابتدای سال تاکنون بیش از 200 نسخه کتاب خطی و بالغ بر 550 برگ سند تاریخی توسط اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی آستان قدس رضوی مرمت شده است.
مجموعه‌ای ارزشمند ازعکس‌ها و اسناد مراسم سوگواری و تعزيه خوانی حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) متعلق به دوره صفویه، قاجاریه و پهلوی درقالب نمایشگاهی جذاب و دیدنی از تاريخ 12 تا20 آذرماه در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی درمعرض نمایش عموم قرارگرفته است.
کتابخانه دانشگاه ميشيگان «پروژه مشارکت در فهرست‌نويسی نسخه‌های خطی اسلامی در ميشيگان» را تا دسامبر سال 2012 تمديد کرد.
به منظور يكسان سازی فعاليت‌های تاريخ شفاهی در سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران و مراكز استانی آن، شيوه نامه تاريخ شفاهی تدوين می‌شود.
برای اینکه بتوانید لینک درگاه کنسرسیوم محتوای ملی را در سایت خود قرار دهید، از کد HTML زیر استفاده کنید...
كتابخانه آستان قدس رضوی از ابتدای سال تا كنون، 8 هزار جلد كتاب عربی خريداری كرده است كه از ميان آن 300 جلد در نمايشگاهی از دوم تا دهم آذرماه به نمايش گذاشته شده است.
مجله «الاسلام» يا «گفتگوی صفاخانه اصفهان» قديمی‏‌ترين نشريه دينی و اسلامی كشور است كه در آرشيو مطبوعات آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.
  • تعداد رکورد ها : 1466

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.