×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
کتب کتابخانه مجلس شورای اسلامی علاوه بر زبان های رایج فارسی و عربی، به زبانهای متعدد و گسترده دیگری همچون انگلیسی، فرانسوی، آلمانی ، اسپانیایی، روسی و ... در اختیار علاقه مندان قرار دارد.
کتاب بالتجرید فی اصول الفقه، چاپ نسخه برگردان، بر اساس نسخۀ کتابخانۀ بادیلیان از رکن‌الدین ابن الملاحمی الخوارزمی، با مقدمه و فهارس از حسن انصاری و زابینه اشمیتکه در مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی و مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه آزاد برلین منتشر شد.
گنجینه‌80 نسخه قرآن خطی نفیس ازقرن اول تا قرن چهاردهم هجری قمری نظیر قرآن منسوب به دستخط مبارک امام حسین (ع) که روی پوست آهو کتابت شده، در مجموعه 14هزار نسخه کتاب خطی اهدایی مقام معظم رهبری به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه كتابخانه و موزه ملی ملك در ادامه روند مجموعه سازی، به تازگی سه عنوان كتاب درباره نقش های هندسی در هنر و معماری اسلامی به گنجينه كتاب های انگليسی زبان كتابخانه ملی ملك افزوده شده است
نمایش آثار علمی دانشمندان بزرگ اسلامی به مناسبت روز مهندسی نمایشگاه آثار علمی و پژوهشی نجوم اسلامی ، ریاضیات و مهندسی درکتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی
کیهان شناخت یکی از کهن ترین آثار برجای مانده در حوزه علم نجوم از اواخر قرن پنجم هجری نگارش حسن بن علی قطان مروزی به صورت انتقادی به چاپ رسید.
ناصر گلباز فهرست «نسخه‌های خطی علوم و فنون» را به سفارش مرکز پژوهشی میراث مکتوب منتشر می‌کند.
کتابخانه ملی اولین نشست خود را با ناشران، در دو مبحث «تقویت و گسترش کتابخانه دیجیتالی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با مشارکت ناشران کشور» و «مشکلات و راهکارهای صدور فیپای الکترونیکی» در 30 بهمن 1390 برگزار کرد.
سومین مجلد از مجموعه فهرستواره نسخه‌های خطی این مرکز به کوشش و همت استاد و کتاب‌شناش احمد منزوی تألیف و تدوین شد و در دسترس عموم قرار گرفت.
با امضاء تفاهم نامه همکاری مابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی و دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس، ساماندهی نسخه های خطی کتابخانه این دانشکده میسر شد.
  • تعداد رکورد ها : 1518

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.