×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
همزمان با ماه مبارک رمضان «نخستین نمایشگاه بین المللی قرآن های خطی نفیس» با محوریت قرآن‌های خطی فارسی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می شود.
دو كتاب نفيس با موضوع ايرانشناسي مربوط به قرون 18 و 19 ميلادي توسط كارشناسان فراهم آوری و حفاظت سازمان اسناد و كتابخانه ملي خريدارى شد.
همایش «نسخه‌های خطی و متون چاپی فارسی در شبه قاره» همراه با بزرگداشت دکتر عارف نوشاهی (نسخه‌ پژوه پاکستانی) چهارشنبه 21 تیرماه، با سخنرانی معین ‌الدین عقیل از کشور پاکستان، شریف حسین قاسمی از کشور هند و کامران فانی در مجتمع باغ زیبا برگزار می‌شود.
در روز سه شنبه 20/4/1391 جلسه‌ای با حضور دکتر فرهاد رهبر، دکتر اسحاق صلاحی، دکتر سعیدرضا عاملی و دکتر فاطمه فهیم نیا در محل دفتر ریاست دانشگاه تهران برگزار شد. در این جلسه دکتر اسحاق صلاحی به عنوان دبیر علمی «همايش ملي محتوا در فضای مجازی»انتخاب شد.
بعد از افتتاح موزه چاپ در کتابخانه مجلس شورای اسلامی، کتاب‌شناسی و مقاله‌نامه‌ای تخصصی از صنعت چاپ نیز توسط این کتابخانه منتشر شد.
محمد آباقری، قائم مقام مدیر عامل شرکت پارس آذرخش در گفتگو با لیزنا تشکیل و فعالیت مستمر کنسرسیوم محتوای ملی را یکی از بلندترین گامهای برداشته شده در راستای مدیریت و اشتراک دانش در سطح ملی دانست.
به مناسبت روز جهانى مبارزه با مواد مخدر، اسنادى از تاريخ معاصر كشور در اين رابطه به نمايش مجازى درآمد.
کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، مجموعه‌ای کم نظیر از اسناد مربوط به دکتر علی اکبر سیاسی را خریداری و به آرشیو این مرکز اضافه کرد.
پنجاهمین مجلد از فهارس نسخه های خطی کتابخانه مجلس که مجموعه «کتابخانه فخرالدین نصیری امینی» را هم در بر میگیرد، فهرستنویسی و منتشر شد.
بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی، گزارش های پژوهشی کلیه دستگاه های اجرایی کشور باید به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ارسال و ثبت شود.
  • تعداد رکورد ها : 1518

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.